Cudzím predávajú svoje dieťa: Repliku bábiky svojho syna predáva rodina za 400€!

Keď chcete v dnešnej dobe zaujať potrebujete okolo seba narobiť „hálo“ a najlepšie čo najväčšou bizarnosťou. Síce Vás ľudia budú kritizovať no aj zlá reklama je reklama, však? To isté si asi povedali youtuberi z Veľkej Británie, Sarah a Chris Ingham, keď sa rozhodli predávať repliky svojho syna.

Bláznivý nápad

28. marca 2019 rodinka prvýkrát vydala video so svojim novorodeným synom, ktorému dali meno Jace. Neskôr pridali aj video z pôrodu, ktoré si vyslúžilo vyše pol milióna vzhliadnutí. 19. júla rodina v ďalšom videu oznámila, že sa rozhodli dať si vyrobiť bábiku, ktorá bude vyzerať ako Jace. Na tom by nebolo nič divné až kým sa na webovej stránky maryshortle.com nezačali predávať tieto repliky Jace-a. Išlo o limitovanú edíciu a bábätko s príslušenstvom (3 oblečenia, cumlík, klip na cumlík, čiapočka, plienky, rodný list, darčeková taštička a pero) sa predávalo za sumu v rozmedzí 279 – 344 libier (cca 323 až 398 eur).

Kritike sa nevyhli ani náhodu

Ľudia ihneď na túto udalosť začali reagovať a negatívne ohlasy sa začali kopiť. „Ak chcete vedieť novinky, Inghamovci predávajú životnú repliku ich dieťaťa, Jace-a. Predstavte, že by ste zistili, že Vaši rodičia niekedy predávali realistickú bábiku Vás ako novorodeniatka na internete za 300 libier,“ napísal používateľ Twitteru. Iní zase apelovali na to, že do akých rúk sa táto bábika môže dostať: „Moja hlava mi to neberie, Chris Ingham a jeho rodina reálne predáva repliku ich novorodeného syna pre úplne cudzích ľudí za 350 libier. Chlape, predstav si aký čudáci si to môžu kúpiť – neverím vlastným očiam.“

https://www.instagram.com/p/B4Cfk-_BfPA/

Portál Buzzfeed zverejnil aj vyjadrenie Chrisa Inghama na všetky ohlasy. „Nanešťastie žijeme vo svete, kde sa ľudia vyžívajú v negativite a upriamujú sa na ňu. Úplne znemožňujú pozitivitu a ohromnú podporu v prospech ohovárania a životu plného „drámy“. Čo je veľmi smutné,“ prehlásil otec malého Jace-a.

Čo si o tomto prípade myslíte Vy? Nie je to už trochu pritiahnuté za vlasy? Kúpili by ste si repliku cudzieho dieťaťa?

zdroj: https://knowyourmeme.com/

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Cudzím predávajú svoje dieťa: Repliku bábiky svojho syna predáva rodina za 400€!”