Lekári prezradili, prečo by naše deti mali chodiť viac naboso

Rodičia chcú svoje deti čo najviac chrániť a udržovať v teplúčku. Je to ale skutočne potrebné? Doktori si to nemyslia!

Dr. Casey Phlegal, člen Medzinárodnej asociácie pediatrov, je presvedčený, že chôdza naboso pomáha rozvíjať dva senzorické systémy. Keď máme obuté topánky, nervové zakončenia v našich nohách nie sú dostatočne stimulované.

Počas chôdze naboso pomáhame nášmu mozgu stimulovať jeho centrum. Lekár odporúča, aby deti chodili naboso nielen po podlahe, ale aj po zemi a tráve, samozrejme okrem chladných ročných období.

Dospelí môžu tieto senzorické systémy stimulovať rovnakým spôsobom.

Ste pripravený na takýto experiment?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lekári prezradili, prečo by naše deti mali chodiť viac naboso”