Nepodarené graffiti Karla Gotta strašia ľudí v Plzni. Vôbec sa naňho nepodobá

Karel Gott bol legendou nie len v Českej republike, ale aj v mnohých iných krajinách vrátane Slovenska. V mnohých českých mestách sa po smrti maestra ľudia schádzali so sviečkami v rukách a takto mu prejavovali úctu. Jeden z pouličných graffiti umelcov sa v Plzni rozhodol, že mu vytvorí obrovský graffiti portrét.

Ak si však pozriete tento výtvor, určite vám nebude hned‘ jasné, kto na ňom v skutočnosti je. Určite sa umelec, ktorý tento portrét nasprejoval veľmi snažil, no tentokrát mu to nevyšlo. Ľudia sa pri jeho výtvore zastavujú a hádajú, kto na ňom je. Kto poznal Karla detailnejšie, určite spozoroval podobnosť s jednou z jeho najslávnejších fotografií, na ktorej máva svojim fanúšikom.

Originální graffiti vzniklo jako pocta pro Karla Gotta v Plzni na Bolevci. Více fotek u nás na webu. https://plzenoviny.cz/v-plzni-vzniklo-originalni-graffiti-karla-gotta/ #karelgott #ripkarelgott #plzen #plzenoviny #plzenbolevec #graffiti #bolevec #lidicka

70 Likes, 40 Comments – Plzenoviny.cz (@plzenoviny.cz) on Instagram: „Originální graffiti vzniklo jako pocta pro Karla Gotta v Plzni na Bolevci. Více fotek u nás na…“

Ľudia na internete hovoria o portréte ako o vyobrazení disneyovského Quasimoda, Georgea Sorosa, Roberta Fica či Stana Dančiaka. Niektorým dokonca pripomína osobu s Downovým syndrómom alebo mimozemšťana. Autor diela sa však môže tešiť z toho, že k portrétu niekoľko ľudí prinieslo kvety a sviečky a tak sa mu jeho cieľ čiastočne splnil.