„Položte telefón, pozrite sa na ňu a počúvajte,“ žena hovorí o zásadách zdravého partnerského vzťahu

„Viete, čo matky skutočne chcú?“ Iste, kvety sú pekné a darčeky sú milou pozornosťou, ale to, čo chceme, je úplne obyčajná vec …

Chceme byť videné a chceme byť vyvolené.

Hračku, ktorú sme zodvihli, jedlo, ktoré sme uvarili, neskoré kŕmenie, vymenenie toaletného papiera a doplňovanie mydla. Blbosti, ktoré robíme, aby sme prežili deň. Chceme, aby to bolo vidieť. Chceme, aby si to niekto všimol. Aby to niekto ocenil.

Keď požiadame o pomoc a vy si myslíte, že je to len zámienka na hádku, urobte si chvíľku a zamyslite sa nad tým, či vás potrebujeme. Potrebujeme vás v našom tíme. Ak vidíte ten neporiadok na podlahe, nečakajte, kým ho ona zodvihne, nečakajte, kým stratí nervy. Pomôžte jej. Ona vás potrebuje. Keď poviete, že vymeníte túto žiarovku, urobte. Robením toho, čo ste povedali, že urobíte, si budujete medzi sebou vzájomnú dôveru.

Ak budeme bojovať za vašu lásku, povieme vám, že sa chceme pomaznať, že s vami chceme tráviť čas, že potrebujeme, aby ste si vybrali práve nás, vzali to ako znamenie, že vás tak veľmi milujeme a vyberáme vás. Deň, keď žena prestane požadovať vašu lásku, je deň, ktorý znamená, že už viac nechce bojovať. Pozrite sa na jej úsilie a vyberte si ju.

Nečakajte na rande, kým budú mať deti 18 rokov, urobte to hneď. Vezmite ju niekam kvôli jej kráse, smiechu, ktorý ste tak milovali, pripomínajte jej veci, vďaka ktorým ste sa do nej zamilovali. Pozrite sa na ňu ako na ženu, do ktorej ste sa zamilovali.

Keď sa vám snaží niečo povedať, no deti sa po nej vešajú a nedovoľujú jej hovoriť, buďte im vzorom a požiadajte ich, aby počkali. Naučte ich, že jej hlas je dôležitý a majú ho počúvať. Položte telefón, pozrite sa na ňu a počúvajte.

Ukážte jej, že ste na jej strane ak sa správa šialene a hovorí, že chce odletieť na Mesiac, buďte tým človekom, ktorý jej pomôže postaviť raketoplán. Buďte jej priateľom. Buďte jej oporou. Buď jej povzbudzovateľom.

Držte ju za ruku, keď jej je najlepšie a aj keď jej je najhoršie, či už je to duševne alebo fyzicky, všímajte si ju.

Vyberte si ju. V dobrom aj v zlom, a všetkým medzi tým. Aj napriek únave a aj počas zábavy. Vyberte si ju, každú sekundu, každú minútu a každý deň.“

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Položte telefón, pozrite sa na ňu a počúvajte,“ žena hovorí o zásadách zdravého partnerského vzťahu”