Potvrdené: Nedostatok intímneho života škodí vašej pamäti

Keď myslíme na fyzickú intimitu, zvyčajne si ju spájame s radosťou. V skutočnosti však nejde len o uspokojenie telesných túžob. Byť blízko partnera vás môže vyliečiť z mnohých chorôb. Vrátane Alzheimerovej choroby.

Výhody fyzickej intimity s partnerom

Intímny život môže byť elixírom pre večnú mladosť. A to všetko preto, že vaše telo pri tom vylučuje toxíny. Okrem toho sa stanete šťastnejšími, čo tiež pomáha predchádzať strate pamäti.

 

Štúdium

Veda potvrdila, že ak nemáte osobný život, riskujete problémy s pamäťou. Preto vedci uskutočnili experiment. Zhromaždili účastníkov, ktorých sa pýtali na ich sexuálnu aktivitu. Tiež ich požiadali, aby si urobili test pamäti, aby zistili, ako tieto faktory medzi sebou vzájomne súvisia.

Špecialista Mark Allen dospel k záveru, že intimita alebo emocionálne pripútanie môžu stimulovať oblasti mozgu, ktoré úzko súvisia s pamäťou.

Počas štúdie sa u viac sexuálne aktívnych účastníkov ukázalo, že majú lepšiu pamäť. Vedci sa tiež domnievajú, že ľudia si ľahšie zapamätávajú veci aj vtedy, ak  pociťujú emocionálnu náklonnosť voči svojim druhým polovičkám.

Pred niekoľkými rokmi Univerzita v Manchesteri tieto tvrdenia potvrdila. Dokázali, že starší ľudia s bohatým intímnym životom majú vynikajúce kognitívne schopnosti.

Ďalšie výhody

Sex hrá veľkú úlohu aj v iných veciach, ktoré súvisia so zdravím. Napríklad, môžete zabrániť chrípke, zlepšiť stav pokožky, vyhnúť sa stresu, spáliť kalórie a udržiavať si dobrú náladu. Preto si neodopierajte svoje potešenie!

Vedeli ste o týchto výhodách fyzického zblíženia?

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Potvrdené: Nedostatok intímneho života škodí vašej pamäti”