Slobodný otecko si adoptoval dievčatko s Downovým syndrómom, ktoré už odmietlo 20 rodín

41-ročný Talian Luca Trapanese vždy snívala o tom, že sa stane otcom. Bola to jeho túžba spoločne s jeho partnerom. Napriek tomu, že sa rozišli, stále sníval o otcovstve. Bol však sám, a preto mu nebolo dovolené vziať si dieťa na adopciu.

Všetko sa zmenilo v roku 2017, keď bol konečne schopný požiadať o adopciu. Navyše, vedome si chcel adoptovať „problémové“ dieťa – s postihnutím alebo duševnou poruchou.

„Pre mňa, dieťa so zdravotným postihnutím nie je extrémnou, ale vedomou voľbou,“ uviedol.

V tom istom roku dostal telefonát a bol informovaný o dievčati Albe s Downovým syndrómom, ktorá mala iba 13 týždňov. Dieťa potrebovalo domov – jej matka ju odmietla v nemocnici.

Alba bola ponúknutá, aby si ju vzalo 20 rodín, ale všetci to odmietli. Luka šťastne súhlasil a okamžite si ju vzal domov. Nikdy nemal v náručí novorodenca, ale keď si ju doň vzal, okamžite si uvedomil, že to bolo správne rozhodnutie.

Slobodný otec si na prvom stretnutí s adoptovanou dcérou uvedomil, že Alba má rovnako silný charakter ako on. Všimol si, že rád komunikuje s inými ľuďmi, a tak ju Luke začal brávať na prechádzky do parku, múzea a niekedy aj do práce.

„Od 14 rokov som bol dobrovoľníkom a pracoval som s ľuďmi so zdravotným postihnutím, takže som mal dostatok vedomostí a skúseností,“ uviedol Trapanese.

Luca Trapanese napísal knihu, v ktorej podrobne hovoril o tom, aké je to byť homosexuálnym otcom vychovávajúcim dieťa so špeciálnymi potrebami.

Po vydaní knihy sa preslávil a často ho pozývajú do televíznych programov a verejných diskusií.

A život Alby dokumentuje na svojom Instagrame, kde dokazuje, že šťastie je možné aj napriek predsudkom!

Čo si myslíš o jeho šľachetnom čine?