Tajomstvá kozmetického priemyslu: 11 tipov pre starostlivosť o Vaše telo, ktoré nevyvážite ani zlatom

Prekvapuje Vás ako je to možné, že celebrity vyzerajú vždy dobre aj napriek svojmu veku a „starostiam“? Mnohé z nás im závidia no je jasné, že za ich dokonalým vzhľadom stoja rady vizážistov a niekedy aj plastických chirurgov, ktorí im v tom dopomáhajú. V tomto článku si predstavíme 11 tipov ako sa správne starať o svoje telo a vizáž. Niektoré z nich už možno poznáte.

 

#1  Nepodceňujte prospešné účinky krému na opaľovanie

Krásna a zdravá pokožka potrebuje pre zachovanie si týchto kvalít aj pravidelné používanie opaľovacieho krému. Expertka na kozmetiku, ktorá pracovala pre Madonnu – Mamie McDonald – tvrdí, že ak sa aj dôkladne staráte o svoju pokožku no nepoužívate často opaľovací krém Vaša denná kozmetická rutina je zbytočná. Dr. Lancer taktiež tvrdí, že by sme každý deň mali používať opaľovací krém s faktorom nie menším ako 30 a mali by sme sa ním natierať niekoľkokrát za deň.

 

White Heart Shape on Human Skin

Zdroj: pexels.com

 

#2  Prílišne nevysušujte svoju pokožku ak sa na nej nachádza zápal

Väčšina krémov proti vyrážkam obsahuje benzoylperoxid, ktorý vysušuje pokožku, zhoršuje zápaly na pokožke a zvyšuje tvorbu kožného mazu. Alkohol má na pokožku podobné účinky a preto sa takýmto spôsobom vyrážok nezbavíte. Dr. Harold Lancer odporúča aby ste radšej používali exfoliačné masky so salicylovou alebo mliečnou kyselinou a taktiež aby ste používali čistiace masky z obsahom ílu.

 

Woman Taking Selfie

Zdroj: pexels.com

 

#3  Nezabúdajte na svoj krk

Krk je jednou z častí ženského tela, na ktorom sa najskôr prejaví vysoký vek a preto je dôležité sa o svoj krk starať. Na krku je koža tenká a preto vyžaduje rovnakú starostlivosť ako Vaša tvár. So svojou starostlivosťou o pokožku zájdite ďalej ako je Vaša brada a všetko bude v poriadku.

 

Close-Up Photo of Woman Wearing Red Lipstick

Zdroj: pexels.com

 

#4  Masírujte si pokožku kockou ľadu

Dermatologička so Santa Monicy, Dr. Ava Shamban, odporúča masírovať si tvár kockou ľadu na pár sekúnd aby ste rozjasnili svoju tvár. Tento jednoduchý trik stimuluje krvný obeh a Vaša pleť bude potom iba žiariť.

 

Ice Cubes

Zdroj: pexels.com

 

#5  Skladujte svoje kozmetické prípravky správne

Dr. Debra Jaliman varuje pred tým, že ak svoju kozmetiku skladujete v kúpeľni je viac pravdepodobné, že jej skôr uplynie doba ich použiteľnosti. Deje sa to kvôli teplému a vlhkému vzduchu, ktorý sa tvorí v kúpeľni. Krémy na tvár a iné prípravky, ktoré nepoužívate veľmi často by mali byť skladované v chladničke.

 

Oval Mirror Near Toilet Bowl

Zdroj: pexels.com

 

#6  Všetko čo sa dotýka Vašej kože udržujte čisté

Dr. Lancer radí aby ste sa nikdy nedotýkali Vašej tváre špinavými rukami. Ak máte suchú alebo normálnu pleť, obliečku na vankúši si vymieňajte raz do týždňa, no ak máte mastnú pleť, obliečku na vankúši si meňte každé tri dni. Z času na čas si vyčistite aj obrazovku Vášho smartfónu.

 

Person Standing While Using Phone

Zdroj: pexels.com

 

#7  Ak máte predispozíciu na akné nikdy nepoužívajte pílingy a hubky na tvár

Odborníčka na starostlivosť o pokožku z Beverly Hills, Christie Kidd, neodporúča používanie abrazívnych prípravkov na starostlivosť (pílingy, hubky, štetce) o Vašu pokožku ak trpíte akné. Ich používanie len zhorší zápal na pokožke. Všetky typy pleti by sa mali umývať vodou bez použitia mydla a aby ste znížili začervenanie a zápaly aplikujte pastu vytvorenú z vody a aspirínu na vyrážky.

 

Woman Washing Her Face With Water

Zdroj: pexels.com

 

#8  Tvárová masáž Vám pomôže zbaviť sa tmavých kruhov pod očami

Ole Henriksen odporúča lymfodrenážnu masáž na odbúranie tmavých kruhov pod očami. Táto procedúra stimuluje priechod lymfatických uzlín, zjemňuje pokožku a vačky pod očami začnu miznúť. Navyše si takúto masáž môžete dopriať aj u Vás doma, technika nie je vôbec náročná.

 

Image result for face massage free stock photo

Zdroj: istockphoto.com

 

#9  Starajte sa aj o svoje ruky

Ruky potrebujú rovnako intenzívnu starostlivosť ako krk, keďže pokožka na rukách je takisto tenká a jemná. Snažte sa domáce práce vykonávať v rukaviciach a hydratovať svoje ruky krémom. Taktiež si na svoje ruky alebo tvár môžete naniesť krémy zabraňujúce starnutiu. A samozrejme nezabudnite na opaľovací krém!

 

Person Pouring Plastic Tube Bottle

Zdroj: pexels.com

 

#10  Dôkladne si čistite svoju tvár

Dermatologička Debra Jaliman neodporúča ísť spať, keď ste sa neodlíčili. Ak to neurobíte, upchajú sa Vám póry a pokožka sa zapáli. Tak jednoducho ako to znie, tento fakt mnoho žien ignoruje.

 

Close-Up Photo of Woman With Black and Purple Eye Shadow

Zdroj: pexels.com

 

#11  Nikdy nespite v podprsenke

Možno Vás to niekedy láka, nechať si na sebe podprsenku, keď idete spať. Povráva sa, že to má docieliť pevnejšie prsia no mnoho doktorov pred touto praktikou varujú. Podprsenky a hlavne ak sú tesné alebo s kosticami, obmedzujú prietok krvi čo vedie k zdravotným problémom. Navyše spôsobujú podráždenie kože, nespavosť kvôli diskomfortu a tmavnutie kože pod ramienkami a kosticami.

 

Beige Bikini Top

Zdroj: pexels.com

 

Počuli ste už niektorých tipoch? Využívate niektoré z nich?