Táto firma ponúka 4-dňový pracovný týždeň. Jej zamestnanci sú šťastní a ich výkonnosť je vysoká

Zdroj: flickr

O štvordňovom pracovnom týždni sa diskutuje v poslednej dobe viac a viac. Niekorí by 4 pracovné dni uvítali, iní tvrdia, že počas nich nie je možné pracovať tak, ako počas piatich pracovných dní. Čo si myslíte, fungovalo by to na Slovensku? Austrálska spoločnosť Versa tvrdí, že od doby, kedy zaviedli len 4 pracovné dni sa im darí viac ako kedykoľvek predtým.

Spoločnosť Versa je mediálna agentúra v Melbourne, ktorá zaviedla jeden deň voľna naviac. Ako voľný deň však nevybrali piatok a ani pondelok, ale práve stredu.

Zdroj: maxpixel

Štvordňový týždeň si nevedia vynachváliť

„V stredu doslova zatvoríme kanceláriu, teda si náš tím môže oddýchnuť, tráviť čas s rodinou, venovať sa športu alebo aj celý deň prespať,“ povedal generálny riaditeľ Jonny Clow. Minulý rok v lete tento systém firma skúšala tak, že ponúkla zamestnancom, aby si vybrali deň voľna naviac kedykoľvek počas týždňa. To však bolo príliš chaotické a tak po spoločnej dohode firma vybrala stredu ako voľný deň. Riaditeľ taktiež povedal: „Streda dáva zmysel, pretože je to stred týždňa. Pre biznis to znamená, že sa vytvoria dva malé týždne, ktoré dajú dokopy úplne nový model.“ Firma dnes hovorí o vzrastajúcich výnosoch a taktiež o tom, že pracujú na systéme dôvery a kontroly. Firemní klienti si spočiatku museli zvyknúť na nový pracovný systém, no netravo im to dlho a dnes všetko funguje ako hodinky.

Zdroj: pexels

Rast výnosov

Okrem výnosov, ktoré vzrástli o 46 %, sa zvýšil aj výkon všetkých zamestnacov. Motivuje ich pocit, že svoju prácu musia stihnúť za 4 dni. Aj vy by ste prijali jeden deň voľna naviac?