Táto herečka bola v minulosti symbolom krásy. Dnes je z nej pôvabná 97-ročná dáma

Mnohé svetoznáme herečky vyzerajú počas celého svojho života tak, akoby sa práve v tejto chvíli chystali prejsť červeným kobercom. Je to aj prípad známej americkej herečky Glorie Stuart, ktorá si zahrala Rose v staršom filme Titanic. Mnoho ľudí si pamätá jej tvár z filmového plátna, no nepamätá si jej meno.

Podobne to je aj v prípade herečky Betty White. Ľudia si ju na celom svete pamätajú z filmov ako napríklad z filmu Návrh, Zase ona alebo seriál Golden Girls. Na televíznych obrazovkách ju ľudia videli dlhých 80 rokov, počas ktorých sa preslávila najmä ako vtipná babička.

Druhá svetová vojna bola stopkou

Betty Marion White sa narodila sa v roku 1922 a jej kariéra začala už v roku 1939, kedy sa uchytila na filmových plátnach ako komediálna herečka. V spomínanom roku 1939 však najprv začala spievať a až neskôr sa z nej stala úspešná herečka. Počas drsných časov Druhej svetovej vojny sa však nedarilo v kariére ani jej podobne ako mnohým iným hercom a herečkám. Počas vojny sa pridala k americkému hnutiu žien a na obrazovky sa opäť vrátila až v roku 1949.

 

Známy televízny hlas

V začiatkoch bol jej najslávnejší film Life with Elizabeth, v ktorom hrala hlavnú ulohu. Okrem filmov hrala aj v seriáloch. Medzi tie najlepšie patrí seriál The Golden Girls, kde opäť stvárnila jednu z hlavných postáv. Za svoje skvelé herecké výkony vyhrávala ceny Betty aj cenu Emmy. Okrem jej hereckých výkonov, si ju ľudia mohli všimnúť aj kvôli jej prenikavému hlasu, ktorý zapožičala postavám v seriáloch Simpsonovci aj Griffinovci.

Dlhé roky vdovou

Zaujímavosťou je, že sa pred 7 rokmi stala najstaršou ženou, ktorá získala cenu Grammy. Okrem toho je aj jediným človekom, ktorý bol nominovaný vo všetkých kategóriách Emmy. Táto krásna herečka má miesto aj na Chodníku slávy, takmer hned‘ vedľa manžela Allana Luddena, ktorý ju náhle opustil v roku 1981. Mal rakovinu žalúdka.

 

Kariéra na prvom mieste

Za svoj život stihla vystriedať troch manželov. Drhým bol Lane Allanom, s ktorým sa rozviedla, kvôli nezhodám v ich smerovaní. Lane chcel, aby skončila s kariérou a založila si s ním klasickú rodinu. Jej posledným manželom bol Allan Ludden, s ktorým žila až do jeho smrti. Aj napriek tomu, že mala troch manželov, ani s jedným z nich nemala deti.

zdroj:babskeveci.sk