V Prahe môže vyrásť 135 m vysoký postapokalyptický mrakodrap

Nová najvyššia budova sa čoskoro objaví v Českej republike v prípade, že bude schválený plán developera spoločnosti Trigema. Ide o stavbu 135 metrov vysokej budovy v blízkosti stanice metra Nové Butovice v Prahe. Jedná sa o projekt sochára Davida Černého a architekta Tomáša Císaře zo štúdia Black n‘ Arch.

Budova s ​​názvom Top Tower vyzerá ako kovový rám tankerovej lode, ktorý sa zrazil s modernou výškovou budovou. Loď bude pokrytá zeleňou. Podľa koncepcie autorov by sa budova mala podobať postapokalyptickej scéne a upriamiť pozornosť na ekológiu; Spoločnosť Trigema očakáva, že budova získa zlatý certifikát podľa smerníc o energetickej účinnosti a environmentálnom dizajne.

Vyhliadková plošina bude umiestnená na najvyššom bode budovy, odkiaľ je možné vidieť takmer kompletnú panorámu Prahy: Pražský hrad, Národné divadlo, Vyšehrad a Zbraslavský kláštor.

Takto bude vyzerať tento futuristický výtvor…

 Trigema 

 Trigema 

 Trigema 

 Trigema 

 Trigema 

 Trigema 

 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Prahe môže vyrásť 135 m vysoký postapokalyptický mrakodrap”