V Prahe môže vyrásť 135 m vysoký postapokalyptický mrakodrap

Nová najvyššia budova sa čoskoro objaví v Českej republike v prípade, že bude schválený plán developera spoločnosti Trigema. Ide o stavbu 135 metrov vysokej budovy v blízkosti stanice metra Nové Butovice v Prahe. Jedná sa o projekt sochára Davida Černého a architekta Tomáša Císaře zo štúdia Black n‘ Arch.

Budova s ​​názvom Top Tower vyzerá ako kovový rám tankerovej lode, ktorý sa zrazil s modernou výškovou budovou. Loď bude pokrytá zeleňou. Podľa koncepcie autorov by sa budova mala podobať postapokalyptickej scéne a upriamiť pozornosť na ekológiu; Spoločnosť Trigema očakáva, že budova získa zlatý certifikát podľa smerníc o energetickej účinnosti a environmentálnom dizajne.

Vyhliadková plošina bude umiestnená na najvyššom bode budovy, odkiaľ je možné vidieť takmer kompletnú panorámu Prahy: Pražský hrad, Národné divadlo, Vyšehrad a Zbraslavský kláštor.

Takto bude vyzerať tento futuristický výtvor…

 Trigema 

 Trigema 

 Trigema 

 Trigema 

 Trigema 

 Trigema 

 

TOP TOWER

U stanice metra Nové Butovice připravuje developerská společnost Trigema projekt multifunkční výškové budovy TOP TOWER. Na návrhu projektu se podílí sochař David Černý a architekt Tomáš Císař ze studia Black n´ Arch. Více infomací na webu: https://www.trigema.cz/toptower Web: https://www.trigema.cz/ Instagram: www.instagram.com/trigema_as Facebook: https://www.facebook.com/asTrigema/