Včasné lekárske vyšetrenie zachránilo Willovi Smithovi život

Šarm a zmysel pre humor robia z Willa Smitha jedného z najpopulárnejších hercov na svete, ale aj človek, ktorý zasvätil svoj život smiechu, vie, že pri niektoré veci je potrebné brať vážne.

Pred niekoľkými dňami podstúpil kolonoskopiu, o ktorej písal aj  na sociálnych sieťach. Vyšetrenie odhalilo polypy a herec musel podstúpiť malú operáciu.

Kolonoskopia je diagnostický postup na zistenie patologických zmien v čreve, ktoré sa môžu časom vyvinúť do tumoru a spôsobiť rakovinu.

Zistilo sa, že herec má prekancerózne polypy, ktoré spôsobujú 95% všetkých prípadov rakoviny. Našťastie boli objavené a odstránené v ranom štádiu a bez väčších komplikácií.

Podľa lekárov, ak by nedošlo k diagnostike a následnej operácii, potom by to mohlo skončiť omnoho horšie: polypy boli asymptomatické, to znamená, že nádor by zostal neviditeľný, kým by nebol život ohrozujúci .

Will Smith ani v nemocnici nestratil svoj typický zmysel pre humor počas písania príspevku na Instagrame:

„Hovorí sa, že na Instagrame nemôžete získať 50 miliónov sledovateľov bez toho, aby ste im ukázali svoj holý zadok. A tak som sa rozhodol ísť na kolonoskopiu, aby som sa stal influencerom.“

Pred a po operácii si zažartoval so zdravotnými sestrami aj lekármi. Chcel by však všetkým pripomenúť, že zdravie nie je vtip. Včasná diagnostika zachraňuje ľudské životy.

Chodíte na preventívne prehliadky?