Výsmechom pre starostlivých rodičov je suma zvýšených prídavkov na dieťa

Aj napriek tomu, že sa prídavky na dieťa každým rokom zvyšujú, ich suma je stále smiešna. Najnovšie sa do medzirezortného pripomienkového konania dostal návrh opatrenia na zvýšenie prídavku na dieťa, príplatku k tejto dávke a príspevku na nákup školských pomôcok pre prvákov.

Hlavným dôvodom zvyšovania je zvyšovanie životného minima. Prídavok na dieťa by sa mal od začiatku budúceho roka zvýšiť z 24,34 eura na 24,95 eura. Ostatné príspevky, vrátane príplatku k prídavku na dieťa sa zvýši na 11,70 eura. Rovnako sa zvýši aj výška príspevku pre rodičov prvákov, ktorí dostanú 102,5 eura. Pôvodne to bolo presne 100 eur. Čo si myslíte, pomôže toto zvyšenie zvýšiť úroveň rodinných príjmov pre rodiny s nezaopatrenými deťmi?

Zdroj: flickr

Zvyšovanie by sa malo týkať celkovo 650.509 poberateľov, z čoho je 1,09 milióna detí. Príplatok k prídavku dostane 2580 detí a zvýšený prídavok na dieťa dostane 59.300 prvákov. Štát tak zaplatí viac o 364.993 eur.

Zdroj: unsplash

Výsledkom zmien je schválenie zvýšenia rodičovského príspevku, ktorý navrhli poslanci koaličného Smeru-SD. Zmena zákona je momentálne v druhom čítaní. Ak mali rodičia pred narodeniním ich dieťaťa prácu, príspevok na dieťa by mohol pre nich predstavovať až 370 eur. O 100 eur menej budú dostávať rodičia, ktorí predtým nepracovali. K zvyšovaniu sa od budúceho roka pridá aj zvyšovanie minimálnej mzdy, ktorá z pôvodných 520 eur stúpne na 580 eur.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Výsmechom pre starostlivých rodičov je suma zvýšených prídavkov na dieťa”