5 bežných chýb, ktoré škodia vášmu vzťahu. Vyvarujte sa im navždy

 

Komunikácia je kľúčom ku každému milujúcemu, zdravému a silnému vzťahu.

Avšak jednoduché chyby a nepremyslené frázy môžu pokaziť celú podstatu komunikácie. Ak sa chcete vyhnúť týmto chybám, stačí spomaliť, zhlboka sa nadýchnuť a prečítať si nasledujúce tipy:

  1. Neodpájajte sa z konverzácie

Konverzácia nie je monológ, z ktorého sa odpojíte, keď váš partner niečo povie, a vy premýšľate o ďalšej veci, ktorú chcete rozobrať. Ak nie ste plne zapojený do konverzácie, prejavujete tým neúctu voči vášmu partnerovi.

Vaše slová sú iba jednou stranou komunikácie a názor vášho partnera nie je o nič menej dôležitý pre pochopenie a vyriešenie problému.

  1. Neobviňujte partnera

Partner si zaslúži, aby ste ho počúvali a porozumeli mu, namiesto okamžitého odsúdenia.

Nie je to iba neproduktívne, ale tiež nespravodlivé: pretože ani vám by sa nepáčilo, ak by vás niekto bez premyslenia hneď odsúdil. Preto dajte partnerovi príležitosť na vysvetlenie.

 

  1. Počúvajte aktívne a vnímavo

Aktívne počúvanie je schopnosť, ktorú sa treba naučiť a ide o skutočný darček pre vášho partnera. Vyhoďte z hlavy všetko, čo je zbytočné, a odložte stranou dopredu pripravené myšlienky.

Vypočujte si slová partnera a pochopte ich význam. Pýtajte sa, aby ste to lepšie pochopili. Pozerajte sa do očí a neprerušujte očný kontakt.

 

  1. Nerobte unáhlené závery

Unáhlené závery vám bránia vidieť pravdu. Keď sa o niečom vopred presvedčíme, kŕmime sa svojimi vlastnými strachmi, túžbami a sebectvom.

Skutočné riešenie problému môžeme nájsť iba v pochopení situácie a pohľadu vášho partnera.

Unáhlené závery tento problém len prehĺbia, preto sa toho radšej zdržte.

 

  1. Nevyhýbajte sa rozhovorom a neuzatvárajte sa do seba

Keď dôjde ku konfliktu, musíte opustiť svoju komfortnú zónu,  dať najavo svoje pocity a informovať o nich svojho partnera.

Takéto rozhovory môžu byť únavné, preto je normálne, ak si od nich dáte prestávku. Ale nevyhýbajte sa partnerovi: vysvetlite mu, že potrebujete pauzu, a VŽDY pokračujte v rozhovore, keď prídete k svojim zmyslom.

Vždy je užitočné začať konverzáciu s úprimným a neagresívnym vyjadrením vašich emócií.

Urobili ste už  tieto chyby?

 

 

https://lifter.com.ua/5-rasprostranennyh-oshibok-kotorye-vredyat-vashim-otnosheniyam-14097?fbclid=IwAR1tCpd0iglCzotYhgJ65_anCy2ughevij8rAHFbQQNePRFfBpL1eImn0FU

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 bežných chýb, ktoré škodia vášmu vzťahu. Vyvarujte sa im navždy”