Bezhraničná drzosť: Cyklista v preplnenom vlaku zaberal 4 miesta. Personál s tým nič nespravil.

Pred istým časom sme sa v článku venovali prípadu kedy starší pár odmietol opustiť miesta, ktoré mala zakúpené tehotná matka s tromi deťmi. Tento incident sa stal vo Veľkej Británii v Anglicku. Obdobný prípad sa stal aj na Novom Zélande, kde cyklista nastúpil do skorého ranného vlaku a zabral až 4 miesta ako informuje NZ Herald. Na ďalšej zastávke nastúpila matka s dieťaťom a nemala si sadnúť, keďže bol vlak preplnený.

nzherald on Twitter

Cyclist on Auckland train causes uproar after laying down on four priority seats, preventing mum and baby from sitting https://t.co/VlyEQoSJEU

Celú situáciu spozoroval Stuart Dawson, ktorý vo vlaku taktiež cestoval. Na správanie cyklistu upozornil aj personál no oni s tým nič nespravili. „Vyšiel hore a požiadal cyklistu, aby sa posunul. Muž len povedal, aby išiel do ri*i a zopakoval to niekoľkokrát. Na to manažér reagoval, že ak to bude tak pokračovať, na ďalšej zastávke bude musieť vystúpiť. Cyklista to však neustále opakoval a zamestnanec potom odišiel a neurobil nič,“ tvrdí Stuart.

 

Blurred Motion of Illuminated Railroad Station in City

Zdroj: pexels.com

 

Matka s dieťaťom bola značne rozhorčená: „Manažér sa potom opýtal ženy či je v poriadku. Nebola šťastná a vyzerala dosť nepohodlne. Nebola to príjemná situácia, s ktorou sa musela vysporiadať,“ povedal Stuart. Prevádzkovateľ tejto dopravnej linky, Transdey, však tvrdí, že zamestnanec sa zachoval podľa predpisov a školení, ktoré musia absolvovať.

 

People Riding Bus

Zdroj: pexels.com

 

Personál konal podľa predpisov

„Takéto antisociálne správanie je v našich službách neobvyklé a prijímame všetky preventívne opatrenia, aby sme zaistili bezpečnosť našich zákazníkov. Sem patria riešenia konfliktov a školenia pre našich zamestnancov, aby vedeli, ako riešiť takéto správanie cestujúcich,“ tvrdí hovorca pre Transdey. Taktiež dodal, že personál musí oboznámiť políciu iba v prípade ak by sa situácia vyostrila. „Nerozumiem, prečo zamestnanec hrozil cyklistovi, že ho z vlaku vykopne, keď s tým nakoniec vôbec nič neurobil,“ vyjadril svoj nesúhlas cestujúci, Stuart. 

 

Čo si myslíte o celom incidente? Myslíte, že spoločnosť učí svojich zamestnancov dobrým hodnotám?

 

Ak chcete vedieť akými vlakmi sa prevážajú ľudia v “zaostalých krajinách” kliknite na tento odkaz.

zdroj:babskeveci.sk