Ďalší prípad týrania zvierat: Šteniatko malo páskou zviazané labky. Chceli ho nechať umrieť

Prednedávnom sme Vás informovali o prípade mladej fenky, ktorá bola nechaná na pospas osudu vonku na krátkej reťazi spolu so svojimi šiestimi šteniatkami. Tento prípad sa stal v Írsku no aj na Slovensku sa nedávno stal podobný čin. TV JOJ informovala o prípade z Humenného, kde náhodný okoloidúci našiel šteniatko pri brehu rieky Laborec a zavolal políciu. Šteniatko malo na tesno zviazané nohy ale aj napriek tomu sa zachránilo.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Inšpektorka Slobody zvierat, Jarmila Basarová, tvrdí, že sa šteniatka chcel niekto takýmto krutým spôsobom zbaviť. Zviazané labky tak mali zaručiť to, že šteniatko by sa z vody nevedelo dostať a zahynulo by. No to sa našťastie nestalo a šteniatko žije a práve sa nachádza v záchytnom koterci. Dostalo aj svoje meno, Majky podľa olympionika Michaela Phelpsa.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Podľa Jarmily Basárovej psík nemá ani rok ale je hravý a učenlivý psík, ktorý reaguje na bežne povely. Páchateľa taktiež podozrieva z toho, že sa o psíka nevedel postarať a preto sa ho chcel zbaviť. Sama Sloboda zvierat prizvukuje ak sa majitelia zvierat o nich starať nemôžu alebo nedokážu to, namiesto zväzovania a topenia ich majú doniesť k nim. Ich ďalším cieľom tak bude hľadanie nového domova, kde budú takéto zvieratá milované.

 

Zdroj: noviny.sk

Pozri si celú reportáž z archívu TV JOJ: