Ďalší prípad týrania zvierat: Šteniatko malo páskou zviazané labky. Chceli ho nechať umrieť

Prednedávnom sme Vás informovali o prípade mladej fenky, ktorá bola nechaná na pospas osudu vonku na krátkej reťazi spolu so svojimi šiestimi šteniatkami. Tento prípad sa stal v Írsku no aj na Slovensku sa nedávno stal podobný čin. TV JOJ informovala o prípade z Humenného, kde náhodný okoloidúci našiel šteniatko pri brehu rieky Laborec a zavolal políciu. Šteniatko malo na tesno zviazané nohy ale aj napriek tomu sa zachránilo.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Inšpektorka Slobody zvierat, Jarmila Basarová, tvrdí, že sa šteniatka chcel niekto takýmto krutým spôsobom zbaviť. Zviazané labky tak mali zaručiť to, že šteniatko by sa z vody nevedelo dostať a zahynulo by. No to sa našťastie nestalo a šteniatko žije a práve sa nachádza v záchytnom koterci. Dostalo aj svoje meno, Majky podľa olympionika Michaela Phelpsa.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Podľa Jarmily Basárovej psík nemá ani rok ale je hravý a učenlivý psík, ktorý reaguje na bežne povely. Páchateľa taktiež podozrieva z toho, že sa o psíka nevedel postarať a preto sa ho chcel zbaviť. Sama Sloboda zvierat prizvukuje ak sa majitelia zvierat o nich starať nemôžu alebo nedokážu to, namiesto zväzovania a topenia ich majú doniesť k nim. Ich ďalším cieľom tak bude hľadanie nového domova, kde budú takéto zvieratá milované.

 

Zdroj: noviny.sk

Pozri si celú reportáž z archívu TV JOJ:

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ďalší prípad týrania zvierat: Šteniatko malo páskou zviazané labky. Chceli ho nechať umrieť”