Explóziu v Prešove zaznamena kamera z reštaurácie. Pozrite si výbuch, ktorý zničil celú bytovku

Bezpečnostná kamera z blízkej reštaurácie zaznamenáva hrozivý výbuch 12 poschodovej bytovky v Prešove. Aj ked‘ je záber zaznamenaný z diaľky, je na ňom jasné vidieť ničivú silu explózie. Video by malo pomôcť záchranným a vyšetrovacím zložkám objasniť príčinu ničivého výbuchu.

Riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, Ján Goliaš, po zasadnutí krízové štábu povedal: ,,Piatkový výbuch plynu v prešovskej bytovke si vyžiadal už sedem obetí, jedna osoba je zatiaľ nezvestná. Zároveň nie je známe, či sa ďalší ľudia nenachádzajú v zatiaľ neprehľadaných bytoch, a tak bude finálne číslo obetí známe až po podrobnom prehľadaní celého okolia.“

Security Check Required

No Description

Aktuálny stav zničeného paneláka zobrazuje nasledujúca fotka, ktorá sa objavila vo facebookovej skupine, vytvorenej na pomoc všetkým obetiem explózie, dnes ráno. Podľa dostupných informácií mala byť bytovka uhasená až krátko pred 7:00 ráno. O zdevastovanom paneláku sa statici vyjadrili, že nutné bude zhodiť minimálne jedno poschodie.

Marek Sviatko

Marek Sviatko added a new photo.

Zdroj: Pomôžme ľuďom z vybuchnuteho bytového domu

Zdroj: refresher.sk