Hrôzostrašný výbuch plynu v Prešove. Zdevastovaná je celá bytovka! Záchranári hlásia niekoľko obetí.

Na mieste výbuchu sú desiatky hasičov a záchranárov. Po celom Prešove premáva niekoľko hasičkých áut.

V aktuálnech minútach prebieha evakuácia 12 poschodovej bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove, v ktorej dnes na obed vybuchol plyn. Príčina ešte nie je objasnená a nie je známy ani počet obetí a ani počet zranených. Ako si môžete všimnúť na fotografiách, zničený je takmer celý bytový dom. Záchranári zatial potvrdilipäť obetí, jedna z nich sa zrútila z poškodeného balkóna. 

 

Po výbuchu nastal závažný požiar, ktorý uväznil niekoľko obyvateľov bytovky na horných poschodiach, vo svojich bytoch. Okrem niekoľkých bytov horelo aj schodisko. Oheň je momentálne uhasený a hasiči evakuujú ľudí prostredníctvom vysokozdvižných rebríkov. Okoloidúci mohli pozorovať vystrašeného muža, ktorý sa nakláľa z okna bytovky a prosí o pomoc.

Obyvateľ vedľajšej bytovky prezradil: “Myslel som, že je to zemetrasenie.” Hasiči postupne evakuujú aj okolité bytovky, snažia sa, aby boli všetci v bezpečí. Na mieste nešťastia sa nachádza aj MUSAR, Modul pátracích a záchranárskych činností stredného rozsahu v mestskom prostredí, tím zo Záchrannej brigády HaZZ v na vyhľadávanie osôb zo závalov, ťažká technika zo Záchranných brigád HaZZ v Humennom a Žiline a štábne vozidlo HaZZ z Košíc. Na miesto smerujú okrem týchto záchranných zložiek aj hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova.

Krízový štáb sa zriadil na základnej škole v okoli – na Mukačevskej ulici. Riaditeľka školy , Zuzana Perželová, povedala: ,,V jedálni priľahlej školy sa schádzajú ľudia zohriať. Majú k dispozícii teplý čaj, priestory jedálne. Ak budú potrebné ďalšie miestnosti, sme k dispozícii, nebude problém.” 

Okrem samotnej zničenej bytovky sú sklá porobíjané aj na niekoľkých vedľajších bytových domoch. Požiar sa postupne dostal až na piate poschodie 12 poschodovej bytovky.

Video z požiaru si pozrietu tu:

Polícia Slovenskej republiky informovala: „S ľútosťou môžeme potvrdiť, že najmenej jedna osoba spadla z balkóna Hrozí zrútenie budovy. Na mieste je množstvo policajtov a samozrejme aj hasičov. NEPRIBLIŽUJTE SA K PANELÁKU, MÔŽU NASTAŤ ĎALŠIE VÝBUCHY.“

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2957571644273038

Výbuch bytovky v Prešove.Zdroj: TV Markíza

Hovorca mesta Prešov povedal: „Na Mukačevskej ulici v Prešove dnes krátko popoludní došlo k výbuchu. Pravdepodobne ide o výbuch plynu vo výškovom bytovom dome, v dôsledku ktorého došlo k rozsiahlemu požiaru. Zástupcovia mestského úradu sú už priamo na mieste. Primátorka Andrea Turčanová vyhlásila od 12:35 na území mesta Prešov mimoriadnu situáciu. Momentálne prebiehajú na mieste záchranné práce. V krátkom čase zasadne krízový štáb.“ Andrea Turčanová, primátorka, tvrdí, že na mieste je mnosžtvo zranených a niekoľko obetí. Táto tragédia je v Prešove najhoršia za posledné desaťročia.

 

Na Facebooku sa všetku ľudia spojili a vytvorili skupinu, v ktorej ponúkajú akúkoľvek pomoc pre ľudí, ktorí prišli kvôli výbuchu o domov. Ponúkajú oblečenie, deky, peniaze, ale aj dočasné ubytovanie.

Ak chcete pomôcť, navštívte facebookovú skupinu: Pomôžme ľuďom z vybuchnuteho bytového domu v Prešove.

Zdroj: PRESOV.KORZAR.SME.SK , TVNOVINY.SK

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Hrôzostrašný výbuch plynu v Prešove. Zdevastovaná je celá bytovka! Záchranári hlásia niekoľko obetí.”