Muž s deviatimi prstami na nohe podstúpil operáciu až v dospelosti. Dôvodom boli jeho rodičia.

Akýkoľvek hendikep je považovaný za niečo, čo človeku sťažuje život. Takýto názor má prevažná uväčšina ľudí na svete, až na časť našej civilizácie, ktorá sa riadi starými tradíciami a verí na nadpozemské sily. Práve do tejto skupiny patria rodičia muža menom Ajun, ktorý sa narodil s deviatimi prstami na nohe. 

Muž prezradil, že svoj hendikep znášal veľmi zle. Nikdy nemohol nosiť sandále a dokonca sa nikdy nestretol s dievčaťom na rande. Jeho prsty ho jednoducho odmedzovali a znehodnocovali mu život. Rodičia mu v detstve nechceli dovoliť podstúpiť operáciu, pretože si mysleli, že to, čo ich syna trápi je „dar z nebies“ a mal by si ho vážiť.

Ajun prezradil: „Moji rodičia môj problém nechceli riešiť. Podľa nich to vôbec zle nebolo a vraveli, že ak mi to tak veľmi vadí, mám nosiť  topánky, ktoré by mi prsty zakryli.“ 

LADbible on Twitter

He says the extra digits have prevented him from finding love. https://t.co/i2IkONThG8

Mužov ošetrujúci lekár Wu Xiang povedal: „Nie je bežné, že deformácia tohoto typu nebola liečená už v detstve.“

Lekári sa rozhodli prebytočné prsty mužovi odtrániť tak, aby jeho prsty vyzerali čo najprirodzenejšie v poradí, aké mu na nohe zanechajú. Muž si v nemocnici poleží pár týždňov, pretože podstúpil veľmi vážnu operáciu, no je veľmi spokojný a teší sa na plnohodnotný život. Lekári upozorňujú, že najvhodnejšia doba pre podobné operácie je medzi prvým a šiestym rokom života. Každým ďalším rokom sa zvyšuje riziko komplikácií pri samotnej operácii, či rekonvalescencii.

ZDROJ: ladbible.com