Pozrite sa na vnútorné fotografie explodovaného paneláku v Prešove. Vyzerá horšie, ako sme si mysleli

Polícia Slovenskej republiky zverejnila fotografie vnútorných priestorov explodovanej 12 poschodovej bytovky z prešovského sídliska. Z bytovky, v ktorej vybuchol plyn, ostali len holé steny a trosky. V celom paneláku nenájdete schodisko a na vrchných poschodiach chýbajú steny a strecha. Celý objekt je podľa statikov neobývateľný a je možné, že bude zdemolovaný.

Spoločenstvo vlastníkov bytov na Mukačevskej 7 súhlasilo o jej zdemolovaní. Krízový štáb však nepotvrdil kompletnú demoláciu paneláku. Stále je v riešení, či sa zbúra len časť bytovky, alebo úplne celá.

Primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová povedala: „Vzhľadom na to, že sa blížia sviatky a statika budovy je taká poškodená, že hrozí zrútenie v ktorýkoľvek deň, chceme, aby to boli dni, nie týždne ani mesiace.“

O tom, ako panelák skončí mal krízový štáb rozhodnúť dnes.

 

 

Polícia Slovenskej republiky

SUPER PRÁCA POLICAJTOV Z MOLDAVY V PRÍPADE UKRADNUTÉHO BICYKLA Polí… cia SR – Košický kraj Súkromná spoločnosť, ktorá prevádzkuje zdieľané bicykle vo viacerých mestách východného Slovenska oznámila krádež bicykla, ktorý bol odcudzený v Moldave nad Bodvou. Aj keď bicykle sú vybavené GPS modulom, v tomto prípade páchateľ modul demontoval.