Slovák čašníčke povedal vetu po anglicky a zaúčtovala si kvôli tomu naviac. Išlo vraj o cudzojazyčného hosťa

V Amerike by sa na Vás čašníci mohli divne zazerať ak im nenecháte nejaké sprepitné. No nie všade je tento zvyk zaužívaný. Na Slovensku je sprepitné podmienené tým, že sa hosť cítil naozaj dobre a bol so službami spokojný no aj tak to nie je u nás bežnou vecou. Prednedávnom jeden Slovák zažil šok, keď na pokladničnom bloku našiel položku “Tips2” v hodnote 1,69€.

Security Check Required

No Description

Tento prípad sa stal v petržalskej prevádzke Melrose Restaurant. Podľa slov poškodeného si mal od čašníčky v angličtine vypýtať pohár červeného vína. Tá pri účtovaní zákazníkovi zaúčtovala aj sprepitné ako za zahraničného hosťa. O prípade informovala facebooková stránka Nekŕmte nás odpadom

 

Zakročil internet

Ak by ste sa však pozreli na cenníky už vyššie spomenutej reštaurácie, daná položka sa tam nenachádza. Po zverejnení spomínaného pokladničného bloku sa mnoho rozhorčených ľudí pustilo do diskusie. Tí prehlasujú, že by účet za týchto podmienok odmietli zaplatiť. Prevádzkovatelia mnohých gastronomických prevádzok taktiež prispeli do diskusie. Tvrdia, že tringelty alebo sprepitné by malo ostať na uvážení hostí a nie účtované zo strany podniku ako nutnosť.

 

Coins on Brown Wood

Zdroj: pexels.com

 

Podľa najnovších informácii sa však prípad vyriešil a má šťastný koniec. Poškodený dostal svoje peniaze naspäť a majitelia skutočne potvrdili, že čašníčka si sprepitné vypýtala. Majitelia si svoju chybu priznali a poškodený bude navyše dlhodobo ubytovaný v susediacej prevádzke Melrose Apartments.

 

Čo si myslíte Vy o sprepitnom? Mala by to byť samozrejmosťou alebo na uvážení hostí? Nechávate čašníkom sprepitné?

zdroj:refresher.sk