Spôsobil nehodu no prezidentka mu udelila milosť. Musí sa starať o malého syna a onkologický chorú partnerku!

Individuálna milosť bola prezidentkou Zuzanou Čaputovou udelená 44-ročnému J. H., ten ešte v roku 2015 zapríčinil dopravnú nehodu.

Pri udeľovaní milosti sa postupovalo v súlade s Ústavou SR. Právoplatne bol odsúdený až v roku 2019 a to na odňatie slobody v trvaní troch mesiacov. Tento čin sa stal z nedbanlivosti, keď pri odbočovaní nedal prednosť v jazde protiidúcemu vozidlu.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

„Prezidentka pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila okrem právnych aspektov prípadu najmä kritickú sociálnu a rodinnú situáciu odsúdeného a odpustila mu trest odňatia slobody, ktorého výkon bol podmienečne odložený, a súčasne nevykonaný zvyšok trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu. Tresty boli odpustené s účinkom zahladenia odsúdenia,“ priblížil situáciu hovorca prezidentky, Martin Strižinec.

Okrem trestu odňatia slobody so skúšobnou dobou jeden rok, bolo mužovi zakázané viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu po dobu dvoch rokov.

To spôsobilo v jeho živote problém, keďže sa živil ako kuriér.

Tým pádom mu hrozí strata zamestnania a taktiež problém s úverom na byt, ktorý mu poskytol obchodný partner zamestnávateľa a vyžiada si tak jeho okamžité splatenie.

Informácie, ktoré posledné dva týždne prinášajú médiá, sú veľmi znepokojivé. Hovoria o tom, že spravodlivosť na Slovensku bola tovarom a že istí ľudia si ju dokázali pre seba kúpiť. V čase keď si mocní dohadovali mobilom svoje kšefty, v tom istom čase ste na svoju spravodlivosť čakali vy, bežní ľudia. Namiesto toho sa tu niekto cynicky pokúsil vytvoriť štát v štáte a ovládnuť ho pre seba a svojich ľudí. Toto si nikto z vás nezaslúži. Nikto z vás. Toto musí skončiť a nikdy sa to nesmie zopakovať.

18.5k Likes, 241 Comments – Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova) on Instagram: „Informácie, ktoré posledné dva týždne prinášajú médiá, sú veľmi znepokojivé. Hovoria o tom, že…“

„Pred uvedeným odsúdením viedol J. H. bezúhonný život a nebol v minulosti trestne stíhaný ani odsúdený. V evidenčnej karte vodiča má evidované tri priestupky, všetky za prekročenie povolenej rýchlosti.“ 

 

Muž nemá ľahký život, keďže jeho partnerka je invalidná dôchodkyňa trpiaca onkologickým ochorením. Spoločne vychovávajú aj 6-ročného syna a partnerka, kvôli svojmu zdravotnému stavu potrebuje časté lekárske návštevy. Podľa informácii kancelárie im finančne vypomáha rodina.