Štedrí Slováci zatiaľ prispeli 1,4 milióna pre obete explózie paneláku v Prešove. V sume nie je zahrnutý milión od vlády

Mnoho Slovákov materiálne pomohlo obetiam explózie ešte v deň výbuchu. Okrem materiálnych darov, tisíce Slovákov, ale aj ľudí zo zahraničia, prispelo finančne, na oficiálny účet, určený na pomoc obyvateľom zdevastovanej bytovky. Dnes ráno sa na účte nachádzala neuveriteľná suma 1,4 milióna, ktorá však nezahŕňala 1 milión, ktorý prisľúbila vláda Slovenskej republiky. Táto suma sa určite vyšplhá ešte do vyšších čísel.

Jediný oficiálnym transparentný účet, na ktorý by ste v prípade záujmu mali posielať finančné prostriedky pre obete tragédie, zverejnilo mesto Prešov:

Mesto Prešov zriadilo účet, na ktorý môžu ľudia prispieť pre postihnutých výbuchom na Mukačevskej ulici.

Číslo transparentného účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229
Variabilný symbol: 6122019

Kvôli akútnosti problému, poisťovňa Uniqa aj Generali potvrdili, že žiadosti ich klientov budú posudzovať v zrýchlenom konaní.

Krízový štáb má v týchto dňoch rozhodnúť o tom, či sa celý panelák zbúra, alebo zdemolované budú len vrchné, úplne zdevastované poschodia bez stien a bez strechy. Statici potvrdili, že panelák momentálne nie je obývateľný. Zdemolovanie paneláku schválili aj samotní majitelia bytov na mimoriadnej bytovej schôdzi.

Security Check Required

No Description

Zdroj: refresher.sk