Živé psy a prasatá ako figúriny na crash testoch detských autosedačiek. Aj taká je realita v Číne

Testovanie na zvierách je realitou kozmetického priemyslu aj v dnešnej vyspelej spoločnosti. Nedávny prípad opíc, psov či mačiek, na ktorých testovali chemikálie, túto skutočnosť potvrdil.

Okrem farmaceutického a kozmetického priemyslu sa však zvieratá využíva aj v iných sférach, ako napríklad pri testovaní odolnosti detských autosedačiek. Tento drastický spôsob sa využíva najmä v Číne.

Testy prebiehajú tak, že zviera je pripútané do stroja slúžiaceho na testovanie a testujú ho až do momentu, kedy je pomliaždené a krvavé. Zvieratá sú počas testov omráčené, nevnímajú okolitý svet a celý experiment PETA považuje za násilný a zbytočný. PETA napísala: „Do detskej sedačky posadia pssík na sedadlo, ako by sa malo jednať o človeka a prípútajú ho. Nechutné 

 

V čínskej spoločnosti zneužívajú živé psy a prasatá ako figuríny pri crush testoch detských autosedačiekZdroj: International Journal of Crashworthiness

Celé testovanie prebieha tak, že zvieraťu na hlavu pribijú kovový disk so senzormi, čím mu znemožnia ovládať jeho motoriku. Úbohé zviera je následne vystavované „nehodám“. Podľa dostupných informácií, až polovica z testovaných zvierat nárazy neprežije. Ak prežijú, skončia so zlomeninami, pomliaždeninami a aj tržnými ranami.

Aj napriek tomu, že je zviera po testoch živé, utratia ho. Spomínať zaiste nemusíme ani to, že zvieratá nemajú dostupnú potravu a ani vodu.

PETA chce toto testovanie v Číne ukončiť a tvrdí, že existujú aj omnoho priateľnejšie spôsoby testovania detských autosedačiek.

Zdroj: refresher.sk