1) Prvý rok dieťaťa

Nie je ničím výnimočným, ak sa mladá mamička vo Francúzsku rozhodne nastúpiť do práce už 10 týždňov po pôrode. Jedným z dôvodov je i veľká finančná záťaž v prípade, že by sa matka rozhodla s dieťaťom ostať doma. Samozrejme neexistuje žiaden zákon, ktorý by matke prikazoval chodiť do práce či ostať doma.

Deti sú tak už od útleho veku zvyknuté na nové prostredie, iných ľudí a rozličné situácie. Stávajú sa z nich samostatnejšie osobnosti, ktoré sú neskôr v živote nezávislejšie a sú schopné sa rýchlo prispôsobovať novým situáciám. Takéto deti sú smelé a nevyžadujú si neustálu pozornosť, bez ktorej sa nezaobídu.

Photo by Pixabay from Pexels

2) Deti spia vo vlastnej posteli

Mamičky vo Francúzsku učia deti spať samé. Samozrejme, v útlom veku majú deti pri sebe, akonáhle je to však možné, deti spia vo vlastnej posteli a dokonca i vlastnej izbe. V prípade, že sa dieťa v noci prebudí a začne plakať, matky zvyknú chvíľu počkať, aby sa uistili, či je ich „záchrana“ skutočne potrebná. Postupne sa deti odnaučia od spánku s rodičmi a spia pokojne vo svojich izbách.