Bez ohľadu na to, čím si prechádzate – každý deň si zvoľte dobro. 5 krokov k šťastiu

Existuje mnoho vecí, ktoré vás v živote rania. Mnoho ľudí vás opustilo v tom najneočakávanejšom okamihu. Vaše srdce bolo zlomené, vzťahy ukončené, okamihy zmeškané, nepríjemné slová povedané. Nemusíme sa čudovať, ak na to reagujeme hnevom.

Prečo si však vyberáme hnev, keď sa nám stane niečo nepríjemné? Čo ak budeme na negatívne okolnosti, myšlienky, pocity a udalosti odpovedať láskou a dobrotou?

Ľahšie sa to hovorí, ako robí, však? Mnohí z nás vedia, aké náročné je prijímať ťažkosti s úsmevom, a nie vždy to vyjde, ale ak sa začnete sústrediť a dáte sa dokopy, začne to fungovať.

Dnes si zvoľte dobrotu…

Voči sebe aj iným. Vyberte si vďačnosť za všetko, čo sa vám stane. Každý problém je lekciou a každá lekcia je dar. Ukážte dobro a láskavosť, aj keď vám je ťažko.

Ako sa naučiť prejavovať láskavosť aj v tých najťažších chvíľach? Tu je päť krokov:

  1. Začnite deň meditáciou

Vyskúšajte si to na sebe. Poďakujte vášmu telu za to, že vás drží, za srdce, ktoré vás chráni, a za myseľ, že sa s ňou učíte. Preukazujte si láskavosť.

Woman Wearing Black and White Brassiere Sitting on White Sand

Foto: Wendy Hero from Pexels

  1. Dýchajte

Reagujte na život. Zhlboka sa nadýchnite a spoznajte všetky ťažkosti a problémy na vašej ceste. Vydýchnite pomaly a vedome, vyhnite sa stresu a napätiu. Pri výdychu sa nezabudnite usmiať.

 

  1. Vstúpte do vedomého stavu

Spojte sa s mysľou, telom a duchom. Pocítite pokoj a uvedomenie si seba samého.

 

  1. Prijmite to, čo nemôžete zmeniť

Dôverujte vesmíru a uvedomte si, že ste na krásnej ceste. Prijmite to s láskou.

 

  1. Zamerajte sa na dobrotu

Porozmýšľajte, čo vám prináša radosť a pocit lásky. Pripomeňte si tento pocit. Nech vás láskavosť naplní od hlavy k srdcu, až po končeky vašich prstov.

Vytvorte si svoj zámer. Zamerajte sa na láskavosť. Vyberte si láskavosť.

Potom to bude jednoduchšie! Vyskúšajte si to na sebe.

zdroj: boredpanda.com