Chlapec míňal vreckové na jedlo pre túlavých psov. A keď mal 9 rokov, otvoril útulok

Filipínec Ken Amante miluje zvieratá už od detstva. Začal kŕmiť túlavých psov odo dňa, čo dostával vreckové od svojich rodičov. Kráčal s batohom do najbližšieho obchodu, naplnil ho jedlom a kŕmil všetky zvieratá bez domova, s ktorými sa stretol.

Po istom čase sa otec rozhodol zistiť, kam jeho syn chodí každý deň a na čo míňa vreckové. Bol pripravený vidieť čokoľvek, no určite nie to, ako jeho syn kŕmi tri túlavé psy!

Imgur

Boli len kosť a koža, pretože všetky chlpy im vypadli následkom vyčerpania a nedostatku vitamínov. Ich koža bola pokrytá svrabom. Išlo o dospelú fenku a jej dve šteniatka, ktoré Ken nazval Černyš, Kaštan a Belyš.

Psy hltali jedlo, no aj napriek tomu si od Kena udržiavali odstup.

Imgur

O Kenovom tajomstve vedeli nielen jeho rodičia, ale aj stovky tisíc ľudí z celého sveta. Vďaka patrí jeho otcovi, ktorý vyfotografoval svojho deväťročného syna a fotografie zverejnil na internetovej stránke imgur.com.

Chlapcove dobré skutky sa dotkli mnohých sŕdc a Kenovi začali ponúkať dary z celého sveta.

Ken zrazu dostal reálnu príležitosť uskutočniť svoj starý sen. Vo veku 9 rokov otvoril neziskový útulok pre zvieratá bez domova.

Facebook/Happy Animals Club

Útulok s názvom The Happy Animal Club (Klub šťastných zvierat) sa otvoril 31. marca 2014 a bol prvou inštitúciou svojho druhu v regióne Davao na Filipínach. Bol postavený z darov od používateľov sociálnych sietí a Ken aj naďalej dostáva pomoc od milovníkov zvierat.

Samozrejme, ak by mu jeho rodičia nepomohli, 9-ročný chlapec by im nedokázal zabezpečiť prístrešie. Rodina si prenajala pozemok s rozlohou menej ako 1 000 metrov štvorcových a útulku poskytla všetko potrebné.

Ken trval na nákupe iba vysoko kvalitného dovážaného krmiva pre psov a mačky. Toto sú hlavní obyvatelia útulku, ale existujú aj iné zvieratá, ktoré si vyžadujú starostlivosť.

Facebook/Happy Animals Club

Úplne prví obyvatelia útulku boli Černyš, Kaštan a Belyš. Ken sa o ne staral, až kým sa nezotavili. Psi dostali kvalifikovanú veterinárnu starostlivosť, vypestovali si srsť a Ken im potom našiel bezpečný a milujúci domov.

Útulok Klub šťastných zvierat funguje dodnes. Od roku 2014 Ken a zamestnanci útulku zachránili viac ako sto hladujúcich a chorých zvierat. Túlavým psom a mačkám poskytli nespočetné množstvo krmiva.

Facebook/Happy Animals Club

A takto sa sen jedného chlapca stal spásou pre stovky domácich miláčikov!

zdroj: theepochtimes.com