Koľko za minulé roky zarobili Sulík, Truban a Drucker? Pozrite sa, aké sumy priznali

Transparency International Slovensko monitoruje financovanie predvolebných kampaní a snaží sa tak znížiť mieru korupcie. Na ich webovej stránke si môžete pozrieť majetkové priznania Sulíka, Trubana aj Druckera za minulé roky. Oni zatiaľ ako jediný spomedzi lídrov politických strán svoje príjmy zverejnili, či ich budú nasledovať ostatní je otázne.

 

Nová vila a hypotéka

Bývalý minister vnútra a líder politickej strany Dobrá voľba, Tomáš Drucker, priznal príjmy vo výške 1 176 000€. Táto suma predstavuje príjmy za posledných 7 rokov. Najvyšší zárobok mal v rokoch 2016 a 2017, keď bol ministrom zdravotníctva. Niekdajší generálny riaditeľ Slovenskej pošty si ako minister ročne prilepšil o 90 000€. Naopak najnižšie príjmy priznal minulý rok (39 000€), keďže si zaobstaral rozostavanú vilu v Chorvátskom Grobe. Už druhý dom v tejto lokalite ho stál 480 000€ no na jeho kúpu si zaobstaral aj hypotekárny úver. Podľa majetkového priznania vlastní aj 18 200€ v šperkoch a umeleckých dielach.

Tomáš Drucker

ZMENA V POLITIKE A DÔVERA V POLITIKU BUDE VTEDY, KEĎ SI ĽUDIA BUDÚ V… OLIŤ SVOJICH ZÁSTUPCOV, KTORÝCH AJ POZNAJÚ. Regióny musia mať spravodlivé zastúpenia v parlamente – osem volebných obvodov. Slovensko je jeden volebný obvod. Keď ho Mečiar zaviedol, ostatné strany sľubovali nápravu. Tento sľub, podobne ako mnohé iné, dodnes nesplnili.

Nehnuteľnosti europoslanca

Za posledné tri roky si líder SaS, Richard Sulík, prilepšil o 300 000€ v priemere 100 000€ ročne. Europoslacom bol 5 rokov a podľa tabuľkového platu si zarobil 8700€ v hrubom bez poplatkov európskych aj slovenských daní. V rokoch 2004, 2009 a 2011 si postupne kúpil tri byty v Bratislave s celkovou hodnotou 1 360 000€. Taktiež je vlastníkom domu v Zlatých Moravciach a v hnuteľnom majetku priznal auto, ktoré si obstaral za 55 000€.

Richard Sulik

MY S KOTLEBOM A JEMU PODOBNÝMI BOJUJEME UŽ DÁVNO Keď som v novem… bri šiel do diskusie s Marianom Kotlebom, niektorí si ťukali na čelo, prečo to robím. Dnes s ním už chce bojovať kde-kto. Izolovaný neonacista v opozícii takmer celé štyri roky nerobil ale že ABSOLÚTNE NIČ a preferencie mu rástli.

Predaj firmy a pozemok bez uvedenia hodnoty

Po predaji websupportu(stránka ponúka na predaj internetové stránky)  istej dánskej firme sa Michal Truban (PS-SPOLU) pustil do politiky. V majetkovom priznaní si môžete pozrieť jeho príjmy už od roku 2015. Práve v tomto roku zarobil viac ako 240 000€ no minulý rok to bolo o 100 000€ menej. Je vlastníkom bytu v Bratislave obstaraný v hodnote 340 000€, ktorého hodnota sa už zdvojnásobila. Taktiež vlastní pozemok, ktorého hodnotu neuviedol a jeho hnuteľný majetok nepredstavuje vyššiu sumu ako 18 000€.

Michal Truban

Veľmi si vážim tento komentár pod mojím statusom od človeka, ktorého… síce nepoznám, ale mám ho za hrdinu. Otvorene napísať o tom, ako sa z voliča Kotlebu stal volič PS/SPOLU. Verím, že na Slovensku je veľa takých ľudí. Chcem ich povzbudiť. Ak teraz poviete svoj názor verejne, pridáte všetkým na nádeji, že bude dobre.

zdroj: ZDROJ: transparency.sk / refresher.sk