Kým šteniatko hľadalo pomoc, pes takmer zamrzol pri mŕtvej sučke v Nitre

Na facebookovej stránke nitrianského útulku bol zverejnený príspevok, opisujúci smutný pribeh psej rodiny z Nitry. Rodina tvorená zo sučky, psa a ich šteniatka, bola zrejme vyhodená pri rýchlostnej ceste pri Nitre. Všetci traja boli podvyživení a v celkovo zlom zdravotnom stave. Tento príbeh má žiaľ smutný koniec, pretože sučku sa zahrániť už nepodarilo.

Malé šteniatko sa zrejme rozhodlo vyhľadať pomoc a tak od svojich rodičov odišlo, kde ho po pár hodinách našli pracovníci útulku. Tí napísali, kde sa šteniatko pohybovalo a či ho niekto nehľadá. Zamestnanec firmy, ktorá sa nachádza pri rýchlostnej cestem si ich príspevok všimol a upozornil ich, že tam videl až troch psov a nie len jedného. Zamestnanci sa rozhodli vypátrať zvyšných členov psej rodiny. Podarilo sa im ich nájsť, no sučka už žiaľ bola mŕtva. Psíka, rovnako ako jeho šteniatko sa zachrániť podarilo.

Oficiálna stránka nitrianskeho útulku prezradila:

„Schúlený, uzimený psík a žiaľ už mŕtva, rovnako podvyživená sučka, pri ktorej verne čakal. Bola zrejme zrazená autom, pretože mala na tele viaceré odreniny, otvorené tržné rany a dolámané zadné labky. Podľa stavu tela už musela byť uhynutá pár dní.“ Okrem toho si zamestnanci všimli, že na poli, kde sa psíkovia nachádzali, práve začal lov na bažanty. Keby zamestnancaci neprišli na miesto v danej chvíli, mohol byť zastrelený aj dospelý pes.

Security Check Required

No Description

Pracovník útulku povedal:

Je naozaj neuveriteľné, koľko súcitu, empatie a vernosti dokážu zvieratá prejaviť.“ Pes bol prevezený do útulku ku svojmu synovi, ktorého pracovníci nazvali Mišo. Momentálne sa hľada majiteľ psov, ktorý porušil zákon o veterinárnej starostlivosti. Ak majiteľa poznáte, alebo máte bližšie informácie, ktoré by dopomohli pre jeho vypátraní, informujte políciu na čísle 158.

V príspevku na stránke útulku bolo napísané: ĎAKUJEME, ŽE ZDIEĽATE NAŠE PRÍSPEVKY. ĎAKUJEME, ŽE NÁM POMÁHATE POMÁHAŤ! LEN VĎAKA VAŠEJ POMOCI MÔŽEME ZACHRAŇOVAŤ ZVIERATÁ V NÚDZI…
IBAN: SK92 6500 0000 0000 2008 0220🦊🐱🐷🐶🐺🐔🐰👍💖 ĎAKUJEME…“

 Ak môžete, neváhajte a poskytnite tomuto útulku finančnú pomoc. Z darovaných peňazí môže útulok hradiť náklady na stravu, veterinárnu starostlivosť, ale aj na kafilériu pre sučku zo spomínaného prípadu.

Zdroj: refresher.sk, útulok Nitra