Mamička v ZOO začala dojčiť. To čo urobil orangutan, dojalo každého

Dojčenie na verejnosti je v mnohých prípadoch odsudzované a mamičky tak u ostatných ľudí nenájdu pochopenie. Sú požiadané aby sa zahalili alebo dokonca opustili priestory zariadení, v ktorých sa nachádzajú. No príbeh mladej mamičky Gemmy Copeland Vás chytí za srdce. Tá sa rozhodla, že so svojim synčekom bude cestovať.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

Jednou zo zastávok bola ZOO Schönbrunn v susednom Rakúsku. Gemmyn synček počas výletu pochopiteľne vyhladol a Gemma nemala inú možnosť ako ho nakŕmiť práve tam, no z dojčenia na verejnosti mala zmiešané pocity. „Moje dojčiace skúsenosti na verejnosti boli kadejaké. Niektorí ľudia boli zvedaví, iní sa tvárili, že ma nevidia a raz som bola požiadaná o to, aby som sa zakryla,“ hovorí o svojich skúsenostiach Gemma.

Krásne gesto

Svoje “útočisko” našla pri výbehu orangutanov, ktorí sa v diaľke hrali. To čo sa stalo krátko potom Vás prekvapí. Orangutania samička pribehla ku sklu výbehu a sledovala Gemmu ako dojčí svojho syna. “Orangutania samička ku nám pribehla, keď som môjho syna začala dojčiť a jej reakcia mi zobrala dych. Pozrela sa na mňa, potom na môjho syna, a potom opäť na mňa. Sedela pri nás asi polhodinu, pozerala na nás, ako keby ma chcela podporiť a ochrániť. Musela som to zdieľať, pretože ma to dostalo,“ opisuje tento jedinečný moment mamička.

Gemma Copeland

Disclaimer: This content is exclusively managed by Mercury Press. To license or use in a commercial player please contact [email protected] or call +44 (0)151 709 6707

Gemma Copeland

Disclaimer: This content is exclusively managed by Mercury Press. To license or use in a commercial player please contact [email protected] or call +44 (0)151 709 6707

 

Gemma dúfa, že týmto príspevkom podporí všetky mamičky, ktoré majú obavy z dojčenia na verejnosti. Na druhej strane taktiež chce poukázať na pomoc týmto krásnym zvieratám – orangutanom. Vo voľnej prírode ich ohrozuje mnoho faktorov medzi, ktoré patrí ničenie biotopu kvôli pestovaniu palmového oleja či pytliactvo a nelegálny obchod so zvieratami.

Orang-utan Sits With Mother And Her Baby

„This beautiful orang-utan sat with me and my son for half an hour. It was like she was protecting us.“ Amazing.

orangutang in Close-up Photography

Zdroj: pexels.com

 

Aké máte skúsenosti s dojčením na verejnosti Vy?