Podľa Plačkovej sú Slováci ovce! Vraj nepomáhame Slovákom, ale ľuďom v Austrálii

 

Katastrofálny stav Austrálie sa čo deň to zhoršuje. Niekoľkomesačné požiare zasiahli Austráliu tak, že zhorelo územie väčšia ako Slovensko. Proti tomuto živlu ľudia nedokázali doposiaľ robiť takmer nič.

Okrem zničených lesov zasiahli požiare aj obydlia ľudí. Zničených bolo viac ako 1 500 domov. O život prišlo niekoľko desiatok ľudí a toto číslo zrejme nie je konečné. Austrálii už dlhé týždne pomáha celý svet tak, ako sa len dá. Krajiny posielajú vojakov, hasičov a finančné prostriedky na pomoc v boji proti ohňu. Okrem vlád sa v zahraničí spojili aj obyčajní ľudia, ktorí zriadili transparentný účet, na ktorí posielajú peniaze ľudia z celého sveta píše portál klocher.sk.

Počas posledného mesiaca bola Austrália ohrozená viac ako kedykoľvek predtým. Okrem iných záchranných zložiek prišli o život aj dvaja hasiči, na ktorých auto spadol strom počas toho, ako hasili požiar. Záchranári potvrdili, že v Južnom Walese je viac ako 200 budov úplne zničených.

Zatiaľ jeden z najväčších a najnebezpečnejších zásahov sa udial 3. januára, ked‘ bolo viac ako tisíc obyvateľov Mallacooti prevezených do Western Port.     

zdroj foto: bonniepangart

K hroznej situácií sa dnes vyjadrila aj Zuzana Plačková, slovenská playmate. Nesúhlasí s prispievaním na transparentný účet, ktorý bol zriadený na pomoc Austrálii. Vraj by sme mali pomáhať najprv našim, Slovákom – napríklad chorým deťom, alebo obetiam výbuchu v Prešove a až následne by sme mali riešiť to, čo sa deje v zahraničí. Podľa nej sa nikto v zahraničí o Slovensko nezaujíma, tak prečo by sme sa o nich mali zaujímať my.

Zuzana sa na Instagrame vyjadrila: „Klasika, to čo my Slováci robíme? Presne to, my sme veľké ovce, my nevieme pomôcť svojim, ale pomôžeme druhým. My pomáhame Austrálií a u nás na Slovensku denne propagujete chorých ľudí. Minule tu u nás vybuchol panelák v Prešove, myslíte si, že niekde vo svete sa urobila nejaká zbierka? Nie, ale vy ako skur*ené ovce posielate peniaze do Austrálie.” 

Čo si myslíte o jej slovách? Má pravdu?

Zdroj: klocher.sk