Polícia zasahovala proti neprispôsobivým Kotlebovcom, ktorí hádzali plechovky a hlinu do demonštrantov

V posledných dňoch ste mohli započuť informácie o plánovaných protidemonštráciách, organizovaných na predvolebných mítingoch Kotlebovej ĽSNS. Niekoľko z nich sa konalo aj v uplynolých dňoch, v Košiciach, Levoči, Beluši, Nitre i Nových Zámkoch. Dnes, 31.01.2020, sa podobný protest konal v blízkosti knižnice Juraja Fándlyho na Námestí SNP v Trnave.

Na tomto námestí sa okrem prívržencov strany ĽSNS objavil aj nemalý počet, niekoľko stoviek protidemonštrantov, ktorí zorganizovali udalosť – „Trnava s fašistami nediskutuje!“ Ich stretnutie malo predstavovať akýsi nesúhlas s ideológiou spomínanej politickej strany.

Denník N sa k udalosti vyjadril: „Na akciu kotlebovcov v Trnave prišli približne dve desiatky maskovaných mužov v rúškach. Podporovatelia kotlebovcov kričia na demonštrantov „Cigáni“, hádzali po nich hlinu a plechovky. Konflikt riešila polícia, na mieste sú aj kukláči.“

Ukážku hrozivého neprospôsobivého správania prívržencov strany Mariána Kotlebu si môžete pozrieť na niekoľkých videoukážkach:

Kotlebovci kričia na demonštrantov v Trnave „Cigáni, Cigáni“

Uploaded by Denník N on 2020-01-31.

Kotlebovec dostal od polície obuškami po tom, ako strkal do ľudí a trhal im transparent

Uploaded by Denník N on 2020-01-31.

V priebehu mítingu sa niekoľko prívržencov ĽSNS zgrupilo a vyčkávalo na politických predstaviteľov PS/Spolu, ktorých následne slovne znevažovalia a hádzali po nich rôzne predmety. Ľubomír Ondrejkovič z koalície PS/Spolu prezradil, že jeden z členov strany PS/Spolu bol udretý do hlavy tak, že mu boli zlomené okuliare. Následne ho chytili viacerí muži a mlátili ho do rebier. Zakrátko utiekli, zjavne nechceli niesť následky.

Kotlebovci v rúškach sú agresívni, policajt dostal zásah do hlavy

Na míting kotlebovcov v Trnave prišlo viac demonštrantov.

Zdroj: dnes24.sk

zdroj: refresher.sk 

zdroj: dennikn.sk