Statočný Sebastián, ktorý trpí muskulárnou atrofiou, si zaslúži našu pomoc

Na Slovensku žije mnosžtvo ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc iných. Niekto má to „šťastie“ a nie je odkázaný na finančnú pomoc iných, no niekto na ňu odkázaný je a bez nej by sa jeho zdravotný stav nikdy nezlepšil. Dlhodobá starostlivosť o vážne hendikepovaných a chorých ľudí je nesmierne náročná a je dôležité, aby im poskytol pomoc každý, kto na to má prostriedky.

O pomoc prosí aj rodina Sebastianka Virága, ktorí trpí muskulárnou atrofiou druhého typu. Už počas prvých mesicov života ho jeho svaly prestali poslúchať, no jeho mama sa nikdy nevzdala a rozhodla sa spolu s ním bojovať. Aj ked‘ spočiatku lekári tvrdili, že sa nedožije viac ako troch rokov, Sebastianko im dokázal, že je obrovský bojovník, ktorí chce žiť. Dnes má 12 rokov a navštevuje 6. ročník Základnej školy vo Vrábloch.

Zdroj: nadaciaadeli.sk

Sebastianko trpí svalovou atrofiou druhého typu, ktorá sa prejavuje svalovou slabosťou hlavne v okolí ramien, bokov, stehian a chrbta. Slabosť je najmiernejším prejavom, avšak Sebastianka postihlo zmenšovanie svalov, pri ktorej stratil schopnosť pohybovať sa sám. Aj napriek tomu, že na trhu sa už objavili lieky na túto chorobu, sú vhodné len pre deti do dvoch rokov a tak Sebastiankovi neostáva nič iné, len cvičiť a cvičiť.

V obrovských zdravotných pokroch mu pomáha najmä ADELI Medical Center v Piešťanoch, ktorá však nie je preplácané žiadnou zdravotnou poisťovňou na Slovensku. Rehabilitácia je finančne veľmi náročná a tak celej rodine neostáva nič iné, len prosiť o pomoc známych a všetkých dobrých ľudí zo Slovenska. Pri pravidelnej rehabilitácie má Sebastianko nádej, že sa jeho zdravotný stav zlepší natoľko, že nikdy nebude potrebovať  umelú pľúcnu ventiláciu, ktorá mu hrozí ak prestane rehabilitovať. Dvojtýždňový pobyt v Adeli Medical centre v piešťanoch stojí jeho rodinu neuveriteľných 3 600 eur.

Spojme sa a pomôžme Sebastiankovi prežiť šťastný žvot bez toho, aby ho muselo trápiť to, odkiaľ zoženie peniaze na životne potrebnú rehabilitáciu.

Prispieť mu môžete na transparentný účet, ktorý uverejnila jeho rodina v tomto príspevku:

Okrem jednorázového príspevku, môžete pripievať aj pravidelne, cez oficiálnu stránku Nadácie Adeli.

Zdroj: instagram, nadaciaadeli.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Statočný Sebastián, ktorý trpí muskulárnou atrofiou, si zaslúži našu pomoc”