Veda potvrdzuje: Freddie Mercury mal najlepší hlas v celej histórii

Freddie Mercury mal jeden z najznámejších hlasov v histórii hudby. Každý z nás pozná a spieva si legendárne hity skupiny Queen.

Fanúšikovia z celého sveta obdivovali jeho hlas a charizmu.

Nedávno odborníci z Rakúska, Českej republiky a Švédska dokázali, že Freddie je skutočne najlepším spevákom v histórii hudby.

Vedci analyzovali jeho piesne, vibrato a celkovú harmóniu skladieb.

Piesne odspieval dánsky spevák Daniel Zangger Borch, ktorý dokázal plne napodobniť štýl Mercuryho spevu, zatiaľ čo vedci sa snažili analyzovať zmenu v jeho hrtane.

Foto: Flickr

 

Vedci natáčali hrtan rýchlosťou 4000 snímok za sekundu, zatiaľ čo Daniel spieval, aby preskúmali, ako legendárny spevák interpretoval svoje najväčšie hity.

Vedci zistili, že Mercury boll brytonista, hoci ho predtým považovali za tenoristu. Spieval pri frekvencii 117,3 Hz, čo je typické pre barytonistov.

Jeho hlasivky sa pohybovali rýchlejšie. Preto svoje piesne spieval inak, ako ostatní umelci.

Zistili tiež, že Mercuryho vibráto bolo na 7,04 Hz, zatiaľ čo pre väčšinu spevákov to bolo v rozsahu od 5,4 Hz do 6,0 Hz.

zdroj: elitereaders.net

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Veda potvrdzuje: Freddie Mercury mal najlepší hlas v celej histórii”