Video: Pápeža Františka mrzí, že udrel ženu, ktorá ho takmer zranila

BBC opísala incident z novoročnej omše vo Vatikáne z Námestia sv. Petra, kde sa zišlo niekoľko tisíc ľudí. Jedna zo žien, stojacich v prvomm rade, schytila pápeža Františka za ruku a surovo ho pritiahla k sebe.

Pápež stratil trpezlivosť

Aj tento rok, rovnako ako počas minulých rokov, sa pápež František rozhodol prejsť okolo ľudí stojacich na Námestí sv. Petra, čakajúc na novoročnú omšu. Niektorým z ľudí dokonca podal ruku, no ked‘ sa rozhodol odísť, jedna zo žien, ktorej sa pápežov dotyk neušiel, sa ho rozhodla pevne schytiť a pritiahnúť k sebe. Žena mu dokonca niečo hovorila, no jemu bol jej pevný stisk nepríjemný a snažil sa od nej odísť. Držala ho tak pevne, že mu k tomu pomohlo až buchnutie po jej ruke. Pápeža to poriadne rozhodilo.

V novoročnom rozhovore pápež priznal: „Často strácame trpezlivosť. Stáva sa to aj mne. Ospravedlňujem sa za svoj zlý príklad.“

Indignant Pope Francis slaps woman’s hand to free himself at New Year’s Eve gathering

A visibly annoyed Pope Francis had to pull himself away from a woman in a crowd in St Peter’s Square on New Year’s Ever after she grabbed his hand and yanked him towards her.

Zdroj: refresher.sk