6 dôvodov, prečo ľudia strácajú svoju lásku. Neubližujte tým, ktorých máte radi!

V našich životoch sú chvíle, keď cítime, že iskra vo vzťahu pominula a partnera už nemilujeme.

Tento pocit sa však nevyskytuje len tak z ničoho nič, je to dôsledok neustálych problémov vo vzťahoch, toxického správania partnera a nedostatočnej komunikácie.

Je dôležité pracovať na chybách, aby sme pochopili, v akom momente vzťah zišiel dole kopcom, aby sa takéto situácie v budúcnosti neopakovali.

Toto sú najbežnejšie dôvody, prečo už ľudia nechcú mať vzťah.

Silhouette of Coupe Standing during Golden Hour

freestocks.org Pexels

 

  1. Nečestnosť

Základom každého vzťahu je 100% úprimnosť oboch partnerov. Musíte byť jeden tím, byť schopní spolupracovať a komunikovať medzi sebou.

Je dôležité pochopiť, že aj malé tajomstvo môže zničiť váš vzťah.

 

  1. Láska z minulosti

Jedným z hlavných dôvodov, prečo vzťahy nefungujú, je bremeno minulých vzťahov. Minulosť musí zostať v minulosti, nikto ju nemôže zmeniť. So zášťou na duši nebudete v budúcnosti schopní budovať si zdravé vzťahy.

 

  1. Nedostatok záujmu

Možno boli časy, keď ste spolu hovorili až do skorých ranných hodín, no potom tieto rozhovory začali zapadať prachom. V takýchto chvíľach má váš partner pocit, že o neho strácate záujem. Preto je veľmi dôležité mať spoločný koníček, ktorý vám v takýchto obdobiach pomôže.

 

  1. Neistota

Ak sa večer ponáhľate za priateľmi do baru, zatiaľ čo vás partner čaká doma, neustále ho sklamete a neplňte sľuby, skôr či neskôr sa pri vás začne cítiť veľmi neisto. Pamätajte, že váš vzťah by mal byť na prvom mieste.

 

  1. Ignorácia

Ak svojho partnera z akéhokoľvek dôvodu ignorujete, bude mať pocit, akoby nebol v žiadnom vzťahu.

To sa netýka iba ticha, ale aj nerešpektovania jeho záujmov či nepozornosti.

 

  1. Hra s jediným cieľom

Vzťahy sú tímová práca. Nemôžeme dúfať, že do nich bude investovať iba jeden. Musíte mať spoločné záujmy, komunikáciu a pocit slobody, aby ste mohli byť sám sebou.

Robíte tieto chyby vo vašom vzťahu?

 

zdroj: higherperspectives.com