6 dôvodov, prečo ľudia strácajú svoju lásku. Neubližujte tým, ktorých máte radi!

V našich životoch sú chvíle, keď cítime, že iskra vo vzťahu pominula a partnera už nemilujeme.

Tento pocit sa však nevyskytuje len tak z ničoho nič, je to dôsledok neustálych problémov vo vzťahoch, toxického správania partnera a nedostatočnej komunikácie.

Je dôležité pracovať na chybách, aby sme pochopili, v akom momente vzťah zišiel dole kopcom, aby sa takéto situácie v budúcnosti neopakovali.

Toto sú najbežnejšie dôvody, prečo už ľudia nechcú mať vzťah.

Silhouette of Coupe Standing during Golden Hour

freestocks.org Pexels

 

  1. Nečestnosť

Základom každého vzťahu je 100% úprimnosť oboch partnerov. Musíte byť jeden tím, byť schopní spolupracovať a komunikovať medzi sebou.

Je dôležité pochopiť, že aj malé tajomstvo môže zničiť váš vzťah.

 

  1. Láska z minulosti

Jedným z hlavných dôvodov, prečo vzťahy nefungujú, je bremeno minulých vzťahov. Minulosť musí zostať v minulosti, nikto ju nemôže zmeniť. So zášťou na duši nebudete v budúcnosti schopní budovať si zdravé vzťahy.

 

  1. Nedostatok záujmu

Možno boli časy, keď ste spolu hovorili až do skorých ranných hodín, no potom tieto rozhovory začali zapadať prachom. V takýchto chvíľach má váš partner pocit, že o neho strácate záujem. Preto je veľmi dôležité mať spoločný koníček, ktorý vám v takýchto obdobiach pomôže.

 

  1. Neistota

Ak sa večer ponáhľate za priateľmi do baru, zatiaľ čo vás partner čaká doma, neustále ho sklamete a neplňte sľuby, skôr či neskôr sa pri vás začne cítiť veľmi neisto. Pamätajte, že váš vzťah by mal byť na prvom mieste.

 

  1. Ignorácia

Ak svojho partnera z akéhokoľvek dôvodu ignorujete, bude mať pocit, akoby nebol v žiadnom vzťahu.

To sa netýka iba ticha, ale aj nerešpektovania jeho záujmov či nepozornosti.

 

  1. Hra s jediným cieľom

Vzťahy sú tímová práca. Nemôžeme dúfať, že do nich bude investovať iba jeden. Musíte mať spoločné záujmy, komunikáciu a pocit slobody, aby ste mohli byť sám sebou.

Robíte tieto chyby vo vašom vzťahu?

 

zdroj: higherperspectives.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “6 dôvodov, prečo ľudia strácajú svoju lásku. Neubližujte tým, ktorých máte radi!”