Ak máte 40 rokov, toto by ste mali vedieť! Ide o super správu, ktorú veľa ľudí nevie

Dobrá správa pre tých, ktorí majú teraz 40-50-55 rokov: v súčasnosti sa staroba začína vo veku 75 – 80 rokov – to je o 25 rokov neskôr ako generácia našich rodičov!

Až donedávna bol ľudský život rozdelený do troch častí: mladosť, zrelosť a staroba. Ale teraz „zrelosť“ prichádza po 50-tke a predstavuje nové obdobie života, ktoré predtým jednoducho neexistovalo.

Čo vieme o zrelosti?

  1. Toto obdobie trvá takmer 30 rokov – od 50-tky do 75-ky.
  2. Na rozdiel od zastaraných názoroch, pri dodržiavaní správneho prístupu sa fyzické a intelektuálne schopnosti v tomto veku nijako nezhoršujú, ale zostávajú rovnaké ako v mladosti, ba niekedy sa dokonca aj zlepšujú!
  3. Pravdepodobne ide o najpohodlnejšie obdobie života, pretože v sebe spája zdravie, rôzne možnosti a skúsenosti. Podľa moderných štatistík, ľudia považujú vek 65 rokov za najšťastnejšie obdobie ich života.
  4. Tí, ktorí sú teraz vo veku 55 – 65 rokov, sú prvými v dejinách ľudstva, ktorí žijú v tomto období. Predtým neexistovalo, pretože starnutie začalo skôr.
  5. V nadchádzajúcich desaťročiach sa ľudia vo veku 50 – 75 rokov stanú najväčšou vekovou skupinou na svete.

Len zriedka si myslíme, že sa v našom živote riadime programom, ktorý zostavili predchádzajúce generácie. Rovnako ako všetky knihy, filmy a učebnice nášho detstva, ktoré napísali ľudia predchádzajúcich generácií.

Ale predchádzajúce generácie nemali žiadne predstavy o živote po 50-tke, jednoducho preto, že o žiadnom živote po 50-tke ani len neuvažovali. A práve od tejto generácie ľudí sme zdedili životný program, v ktorom sa nič nehovorí o aktívnom živote po 50 rokoch.

Ale štatistiky ukazujú, že u súčasných 50 až 55-ročných ľudí začína staroba najskôr okolo 80-tky. To je povzbudzujúca správa, však?!

Táto generácia získala až 25 (!) dodatočných rokov aktívneho života! Problém je však v tom, že ich nikto nenaučil tento dar využiť. V dôsledku toho mnohí ľudia nevedomky súhlasia s predčasným starnutím, s rizikom straty 25 – 30 rokov života, čo by mohli byť najlepšie roky ich života (a to nie je žiadne preháňanie!).

Po 50-tke prichádza nádherné obdobie života, kedy máte čas, zdravie, možnosti, slobodu od povinností, bohaté skúsenosti a celé štvrťstoročie pred začiatkom staroby!

Nestrácajte tento čas na hlúposti, inak to budete ľutovať!

Ak máte 50, dnes máte neobmedzené možnosti: nové záľuby, nové radosti a zážitky, nová kariéra, nová láska, nové dobrodružstvá… A kvalita nových zážitkov presiahne všetko, čo ste poznali vo svojej mladosti, keď ste boli neskúsení a zaťažení množstvom povinností.

Život je len začiatok!

zdroj: https://stiriactuale.net/

foto: pexels.com