Facebook zrušil extrémistické stránky, ktoré pomáhali ĽSNS. Kulturblog a iné si už tak nenájdete

Po dlhých mesiacoch sa sociálna sieť Facebook rozhodla dočasne zrušiť extrémistické stránky ĽSNS, medzi ktoré patrí aj Kulturblog. Denník N informoval, že stránky môžu byť administrátormi následne obnovené, no krok zrušenia siedmych navzájom prepojených stránok je obrovskou zmenou v rámci extrémizmu na sociálnych sieťach. Prepojenosť zrušených stránok potvrdzuje aj spoločný prevádzkovateľ viacrených z nich a to Milan Mazurek, odsúdený kandidát za Kotlebovcov.

Zrušenie stránok je zapríčinené sprísneným bezpečnostných politík Facebooku. Strana mladej iniciatívnej študentky Lívii Garčalovej, ktorá bola účastníčka akcií Ľudovej mládeže, bola taktiež zrušená. Nie je však vylúčené, že po ostránení nevhodného obsahu a po deklarovaní prepojenosti na politické subjekty budú stránky obnovené. Medzi zrušené stránky patrí aj Magazin1, Prehľad správ, Kulturblog a Alternatívna cesta. 

Šéf špecializovaného tímu na odhaľovanie globálnych hrozieb, David Agranovich, prezradil, že stránky strany ĽSNS nie sú nezávislými spravodajskými médiami ako sa tvária.

Infosecurity.sk

BREAKING NEWS – FACEBOOK ZRUŠIL NIEKTORÉ KOTLEBOVSKÉ STRÁNKY – ALE N… IE PRETO, PREČO SI MOŽNO MYSLÍTE. Facebook zrušil stránky niektorým slovenským dezinformačným webom ktoré patria pod ĽSNS. MAGAZIN1, PREHĽAD SPRÁV, KULTURBLOG, (Mišúnova) ALTERNATÍVNA CESTA a pravdepodobne iné, sú nedostupné, no nemusí to tak ostať.

Zdroj: refresher.sk, Facebook / Infosekurity.sk

zdroj titulnej foto: Kulturblog