Dôchodkyne sú najlepšie kamarátky už 78 rokov. Dokonca bývajú v rovnakom domove dôchodcov

Kamarátov si hľadáme celý život a niektorí z nich v tom našom aj ostanú. Najčastejšie si kamarátov nájdete v škole no, keď sa “rozutekáte” každý iným smerom len málo kedy s nimi ostanete v kontakte. No aspoň takouto cestou môžete zistiť, ktorí priatelia sú tí praví. V príbehu dvoch dám tento prípad neplatí, keďže sú kamarátkami už úctyhodných 78 rokov!

Kamošky už od školy

Olive a Kathleen sú definíciou skutočného priateľstva už len kvôli tomu, že sú najlepšie kamarátky už 78 rokov. Písal sa rok 1942, keď sa po prvýkrát sa stretli v škole, keď mali obe 11 rokov a sedeli spolu v lavici a bývali neďaleko seba. Veľmi rýchlo sa spriatelili a stali sa tak najlepšími priateľkami. Keď už boli staršie ich priateľstvo bolo stále silné aj napriek tomu, že už mali svoje rodiny. Navyše manželia oboch dám pracovali na Uhoľnom úrade takže bývali na rovnakej ulici. Preto bolo jednoduchšie byť si stále nablízku a tak budovať ich priateľstvo.

https://www.facebook.com/HCOneKindcare/photos/a.403991466457757/1187916801398549/?type=1&theater

No život prináša aj rany a manžel Kathleen ju navždy opustil v roku 1989 po 35 rokoch spoločného života. Potom už žila sama až kým neprišla do domu dôchodcov Berry Hill Park v Mansfielde. Manžel Olive žil o 15 rokov dlhšie a zomrel až v roku 2004. Olive má 2 dcéry, 5 vnúčat a 4 pra-vnúčatá. Po istom čase čo taktiež žila sama sa rozhodla odísť do domova dôchodcov, do toho kde je Kathleen. Tak by mohla so svojou “naj kamoškou” tráviť oveľa viac času.

 

 

Sú to šibalky

Tieto milé dámy sú najstaršími rezidentkami v spomínanom dome dôchodcov no sami o sebe tvrdia, že aj napriek tomu, že majú 89 rokov, vyzerajú na 63. Ich tajomstvom na dlhotrvajúce priateľstvo je to, že sa nikdy nehádajú a hovoria si narovinu čo si myslia. Odkedy spolu trávia spolu toľko času je veľmi jednoduché aby sa navzájom rozosmievali. Kathleen prizvukuje to, že nikdy nespôsobujú problémy no priznáva aj to, že niekedy urobia nejaké huncútstvo. “Niekedy musíme dostať pracovníkov trošku do formy. Pred chvíľou som naháňala manažéra po chodbe len tak zo srandy,” prizníva Kathleen. 

https://www.facebook.com/GossipRoom/photos/a.552733044815473/2740402146048541/?type=3&theater

 

Kathleen je taktiež veľmi natešená z toho, že jej priateľka konečne prišla bývať do rovnakého domova ako ona. “Som rada, že Olive je teraz tu, smejeme sa ako školáčky a stále si dávame na pery rúž a pekne sa oblečieme. Vždy si hovoríme “ak niečo dokážeš, chváľ sa”,” hovorí s radosťou Kathleen. Keď toto nie je to pravé priateľstvo…

 

Máte aj Vy svoju dlhoročnú najlepšiu kamarátku? Pochválte sa svojim príbehom v komentároch.

zdroj:boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dôchodkyne sú najlepšie kamarátky už 78 rokov. Dokonca bývajú v rovnakom domove dôchodcov”