Kandidátka za ĽSNS je za uchovávanie tradícii. Na propagačnom billboarde pózuje v blúzke z ázijského veľkoobchodu!

Parlamentné voľby sa blížia a celé predvolebné obdobie prinieslo so sebou mnoho sľubov ale aj odstúpenie jedného z kandidátov za stranu PS/Spolu. Tentokrát sa o kontroverziu opäť postaral jeden z kandidátov za Ľudovú stranu Naše Slovensko. Michaela Sahul (45) z Bánoviec nad Bebravou na propagačnom billboarde hrdo obhajuje zachovanie našich tradícii.

 

Tradične bez tradícii

„Uchovajme si naše tradície. MÁME BYŤ NA ČO HRDÍ,“ píše sa na billboarde kandidátky. Na fotke pózuje v bielej blúzke s farebnými ornamentmi čo malo pravdepodobne znázorňovať “slovenské tradičné ornamenty”. No podľa portálu 40plus.sk tieto ornamenty ani zďaleká nemajú nič spoločné so slovenským folklórom. Tento billboard spolu so sloganom zdieľala aj facebooková stránka Slovenský folklór bez fejku, ktorú spravuje Zora Puškáčová (dizajnérka, právnička bojujúca za duševné vlastníctvo).

Slovenský folklór bez fejku

Počas fašiangov sa ľudia prezliekali do masiek. Vedeli ste, že boli … tradičné aj masky typu ako PRESPANKA? Viac sa dozviete vo vnútri článku. Na texte spolupracovali: Moni Macháčková a Zuzana Tajek Piešová. Foto: Martin Habo Habanek a Dušan Lukáš. Aké zvyky sa tradujú u vás?

Do Michaely Sahul sa “obula” aj folkloristka Zuzana Tajek Piešová. „Takže takto prezentuje kortešačka (pozn. red. volebná agitácia) ĽSNS naše tradície a úctu k nim! V pseudoblúzke s pseudoruskou alebo pseudorumunskou ornamentikou, ak sa to dá tak nazvať. Tomu hovorím vlastenectvo! Čo takto dobrať si lekcie o skutočnej slovenskej ornamentike a odeve a potom stavať kartu na tradičné dedičstvo našich otcov a materí?“ vyjadrila sa pre portál 40plus.sk.

 

S veľkou pravdepodobnosťou sa však jedná o “módny” kúsok zo známeho portálu z ázijským tovarom Aliexpress, ktorý stojí v prepočte približne 25€ a nájdete ho na tomto odkaze.

Zomri

Tak to dopadne, keď kandidátka čo ešte pred pár rokmi pózovala s holými kozami pre Brejk zachováva slovenské tradície v ukrajinskom kroji z Aliexpresu. To nevymyslíš. To je Kotleba brainz

 

Zdroj: aliexpress.com

zdroj:refresher.sk