Kontroverzný prípad: V siedmom nebi sa objavil 19-ročný Dávid, ktorý zabil otca-tyrana

Známa relácia Vila Rozborila – V siedmom nebi – pomáha ľuďom, ku ktorým osud nebol štedrý. V najnovšej epizóde sa spomedzi ostatných ľudí v núdzi objavil aj 19-ročný Dávid. Jeho príbeh určite poznáte z médii. V roku 2017 kladivom umlátil svojho otca, ktorý jeho mamu a Dávida dlhé roky psychicky aj fyzicky týral. Súd jeho trest zmiernil na odňatie slobody v trvaní dvoch rokov.

https://www.facebook.com/vsiedmomnebitvjoj/posts/2521959281376214

“Tak ako každý deň som išiel pre otca do krčmy, no a už cestou nadával, že ju zbije, že ju dokope, že sme obyčajní hajzli a mne sa začali vynárať úplne všetky spomienky. Myseľ odišla a pracovali iba ruky. Vyčítam si to dodnes, lebo nielenže som zobral ľudský život, ale chcel som byť iný. A teraz ma ľudia uvidia takého istého,” zveril sa Dávid Rozborilovi. 

https://www.facebook.com/vsiedmomnebitvjoj/photos/a.1453746298197523/2521964098042399/?type=3&theater

Prípad zaujal prezidentku

Aj napriek tomu, že bol Dávid právoplatne odsúdený do väzenia nenastúpil. O jeho prípad sa začala zaujímať Zuzana Čaputová. Napriek závažnosti jeho činu verejnosť prosí prezidentku o milosť pre mladého Dávida. Jeho rodina aj rodina jeho priateľky Natálie za nim stoja a vedia čím si Dávid a jeho mama prechádzali. “Dávid došiel zbitý k nám, škrtený.. Modrý.. On si to väzenie už dávno užil od detstva. Bitky denno-denne, hádky denno-denne. Detstvo žiadne ten chlapec nemal, absolútne,” tvrdí rodina Dávidovej priateľky.

https://www.facebook.com/vsiedmomnebitvjoj/photos/a.1453746298197523/2522510151321127/?type=3&theater

Napriek tomuto gestu si Dávid uvedomuje svoju vinu a čo vykonal. “Aj napriek tomu, mal som ho celý život rád a stále som dúfal, do poslednej chvíle, že bude tým otcom, a zároveň aj tým vzorom,” hovorí Dávid, ktorý zodpovednosť za to čo spravil prijíma s pokorou. Aj napriek tomu, že ich otec týral, Dávid svoj čin ľutuje no sám vie, že tak mohli skončiť aj oni.

 

 

Srdcervúci príbeh Davida môžete sledovať od 1. hodiny a 3. minúty

Zdroj: joj.sk / hitky.sk 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kontroverzný prípad: V siedmom nebi sa objavil 19-ročný Dávid, ktorý zabil otca-tyrana”