Matovič v novom prieskume predbehol Kotlebovcov. Danko by sa do parlamentu ani nedostal

Agentúra Focus prišla s februárovým prieskumom na vyžiadanie politickej strany PS/Spolu. Prieskum bol uskutočnený na vzorke 1005 respondentov. Ak by sa teda parlamentné voľby konali medzi 6. a 12. februárom tak preferencie “lídra” tabuľky Smer-SD by klesli na 17%. Napriek tomu sa Smer snaží na poslednú chvíľu presadiť zdvojnásobenie rodinných prídavkov a 13. dôchodky pre penzistov.

 

Zdroj: datawrapper.de

 

V prvej trojke zamiešala karty strana Igora Matoviča, OĽaNO, ktorá sa z piateho miesta (9%) vyšvihla na druhé miesto s 13,3%. Z tejto pozície tak zosadila Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko (3. miesto), ktorá za posledné obdobie spôsobila dosť kontroverzie. Ich preferencie skočili z 12,8% na 12,2%. Môže za to zneužitie značky Granko v kampani, vulgárne vyhrážky policajtom od ich kandidáta alebo kandidátka v “slovenskom kroji” z ázijského veľkoobchodu?

 

Zdroj: datawrapper.de

 

Za ĽSNS nasleduje strana PS/Spolu (9,3%), Za ľudí (8,2%), Sme Rodina (7,8%), KDH (5,4%), SaS (5,3%). Naopak pod hranicou zvoliteľnosti skončila Dankova SNS so 4,3% nasleduje Most-Híd so 4,2% a strana Maďarská komunitná spolupatričnosť s 3,9%. Do parlamentu by sa nedostali ani strany ako Dobrá voľba, Vlasť, Socialisti.sk, Starostovia a nezávislí kandidáti, Hlas ľudu, Demokratická strana, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, Práca slovenského národa, Slovenské Hnutie Obrody, Slovenská liga, Solidarita – hnutie pracujúcej chudoby, Hlas pravice a 99% – občiansky hlas.

 

Komu by ste dali svoj hlas Vy?

zdroj:refresher.sk