Muž jej odrezal obe zápästia. Ona sa ale nevzdala a žije ďalej. Neuveriteľný príbeh ženy

V decembri 2017 sa v Serpuchove neďaleko Moskvy objavil hrozný prípad, ktorý otriasol médiami. Dmitrij Gračev vzal svoju manželku Margaritu do lesa a odrezal jej zápästia na oboch rukách, pretože sa s ním rozhodla rozviesť.

Išlo o čin, ktorý si naplánoval do najmenších detailov: Hodinu a pol ju mučil, potom ju vzal do nemocnice a odovzdal sa do rúk polície. Vopred si kúpil sekeru, povraz a zamýšľal sa aj nad tým, ako dlho bude možné udržať človeka s podobnými zraneniami pri vedomí a nažive.

Margarita našťastie prežila. Jedno zápästie jej bolo naspäť šitá, druhé bolo nahradené bionickou protézou. Protéza je riadená priamo mozgovými impulzmi. Peniaze na protézu – asi 6 miliónov rubľov (takmer 100 000 dolárov) – sa vyzbierali na sociálnych sieťach vďaka ľuďom, ktorým príbeh tejto ženy nebol ľahostajný.

Sadista Dmitrij bol zbavený rodičovských práv a uväznený na 14 rokov. Margarita vychováva dvoch synov a znovu objavuje život: venuje sa potápaniu, rada sa nechá fotografovať a vydala aj knihu „Happy without arms (Šťastná bez rúk). Skutočný príbeh o láske a beštialite. „Na Instagrame má meno mama-transformer.

„Zakaždým, keď sa ma pýtajú: „Čo sa ti stalo s rukou?“ Nechcem povedať pravdu. Dvomi slovami nedokážem vysvetliť, že môj manžel ma vzal do lesa a odrezal mi ruky. Preto som si vymyslela osvedčenú frázu: „Mala som nehodu.“

„Často sa ma pýtajú na protézy. Druhou najobľúbenejšou otázkou je, ako sa vysporiadať s depresiou. Treťou je spôsob, ako prežiť domáce násilie.

Uvedomila som si, že problém je skutočný a musím ho vyriešiť. Problém je však v tom, že veľa žien s tým nechce nič robiť. Keď im napíšete, aby odišli, začnú sa oháňať: to je v poriadku, on vychladne, všetko dobre dopadne. Prečo mi teda píšu? Len aby sa posťažovali? Niečo s tým musia urobiť, nie čakať a trpieť.“

A takto vyzerá Margarita dnes:

Instagram/margoritka1211

 

Instagram/margoritka1211

 

Instagram/margoritka1211

 

Instagram/margoritka1211

zdroj:takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž jej odrezal obe zápästia. Ona sa ale nevzdala a žije ďalej. Neuveriteľný príbeh ženy”