Päťročný chlapec zachránil svoju sestru pred ohňom. Do horiaceho domu sa vrátil aj pre psa a zvyšok rodiny

Päťročný chlapec z Gruzínska sa zobudil, pretože v jeho izbe horel oheň. Nespanikáril a vďaka tomu sa mu podarilo zachrániť celú rodinu.

Noah Woods a 7 ďalších členov rodiny pokojne spali vo svojom dome, keď sa chlapec prebudil kvôli ohňu a dymu v izbe, ktorú zdieľal so svojou dvojročnou sestrou.

                                                                                                            Bartow County Fire Department

Vyskočil z postele, chytil svoju sestru a vyliezol z domu jediným možným východom – otvoreným oknom.

Tým to však neskončilo: vrátil sa pre psa a vytiahol ho von. Potom bežal do susedného domu a prebudil svojho strýka. Spoločne vytiahli celú rodinu.

Každý opustil domov bez toho, aby utrpel akékoľvek vážne zranenie.

„Vieme o prípadoch, keď deti vychovávajú celú svoju rodinu,“ hovorí šéf hasičského zboru Dwayne Jamison. „Ale aby sa päťročný chlapec dokázal urobiť niečo také, je to neobvyklé.“

Podľa Jamisona začal oheň prehriatím zástrčky v Noemovej izbe. Privolaní hasiči poskytli Noemovi a štyrom ďalším členom rodiny prvú pomoc v dôsledku menších popálenín a otravy dymom.

„Vďaka Bohu, všetkým deviatim príbuzným sa podarilo dostať von z domu,“ píše David Woods, Noemov starý otec, na stránke GoFundMe. „Keby to nebolo vnuka, možno by sme už neboli nažive.“

Rodina založila účet venovaný získavaniu finančných prostriedkov, pretože dom sa bude musieť zrekonštruovať.

Hasičské oddelenie mesta Bartow vyznamenalo Noaha a odovzdá mu cenu za záchranu života, ktorá sa zvyčajne udeľuje profesionálnym záchranárom.

Dokonca aj guvernér Gruzínska Brian Kemp sa dozvedel o chlapcovom hrdinstve. Na slávnosti veliteľ hasičského zboru Jamison prečítal list od guvernéra.

Chlapec dokázal, že sa hrdinom sa môžete stať v každom veku!

 

zdroj: edition.cnn.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Päťročný chlapec zachránil svoju sestru pred ohňom. Do horiaceho domu sa vrátil aj pre psa a zvyšok rodiny”