Posun v prípade vybuchnutej bytovky: Vyšetrovateľ obvinil ďalšie dve osoby a hrozí im doživotie

Od výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove už prešli 2 mesice. Z tohto činu boli zatiaľ oficiálne obvinené tri osoby, ktoré sú väzobne stíhaný. Polícia SR v Prešovskom kraji dnes prišla s novou informáciou týkajúcou sa tohto prípadu. Na svojej facebookovej stránke informujú o tom, že zodpovednosť za výbuch plynu vyvodzuje ďalším dvom osobám.

 

Piati obvinení

Krajský policajný vyšetrovateľ na prípade úzko spolupracuje s kriminalistami, znalcami a expertmi. Po intenzívnom dokazovaní viny a skúmaní doposiaľ najrozsiahlejšieho miesta činu v histórií slovenskej kriminalistiky, boli včera obvinení ďalší dvaja ľudia. Obvinení boli dňa 21.02.2020 krajským vyšetrovateľom v Prešove zadržaní a sú s nimi vykonávané úkony trestného konania,” píše sa v statuse. Krajský vyšetrovateľ taktiež zmenil  právnu kvalifikáciu voči trom väzobne stíhaným obvineným.

 

V prípade dokázania viny “všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu”, hrozí všetkým obvineným “trest odňatia slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie”. Mená dvoch nových obvinených však neboli zverejnené kvôli možnému zmareniu vyšetrovania.

https://www.facebook.com/KRPZPO/posts/814892278975122

 

V komentároch ľudia vyjadrujú nesúhlas so zatknutím troch robotníkov:

View post on imgur.com

View post on imgur.com

View post on imgur.com

View post on imgur.com

View post on imgur.com

View post on imgur.com

 

 

 

zdroj: Policia SR – prešovský kraj FB

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Posun v prípade vybuchnutej bytovky: Vyšetrovateľ obvinil ďalšie dve osoby a hrozí im doživotie”