Pozor na porušovanie domového poriadku. Od februára sa pravidlá sprísnia! Toto môžete zakázať

Prášenie kobercov cez balkón či fajčenie v spoločných priestoroch – ak ste doteraz tieto veci robili bez akéhokoľvek postihu, dávajte si pozor. Už od 1. 2. 2020 (sobota) sa majú sprísniť pravidlá domového poriadku, ktoré už budú záväzné. Ak si vlastné pravidlá odsúhlasí nadpolovičná väčšina vlastníkov bytov, ich porušenie bude znamenať pokutu. 

https://www.instagram.com/p/B4cyzgnFBg3/

„Vlastníci bytov si budú môcť určiť vlastné pravidlá, ktoré budú pre každého v dome záväzné. Doteraz mali odporúčací charakter. Ak niekto poruší poriadok, bude musieť zaplatiť pokutu,“ vysvetľuje zmenu zákona Marek Perdík (Združenie pre lepšiu správu bytových domov). Potvrdil aj zmenu v právomociach zástupcu vlastníkov bytov. Tie opäť závisia od rozhodnutia vlastníkov bytov, kde pri hlasovaní platí pravidlo – jeden byt, jeden hlas.

 

Silhouette Of Woman Smoking Cigarette

Zdroj: pexels.com

 

Nové zmeny nastanú aj pri zverejňovaní neplatičov na takzvanej nástenke hanby. Terajšie pravidlá povoľovali uverejniť neplatiča na nástenke iba ak jeho nedoplatok dosiahol výšku 500€. Od februára sa na nástenke hanby môžu uverejňovať neplatiči, ktorí neuhradili 3 zálohové platby.

Novinkou v bytovom zákone je aj to, že invalidný dôchodcovia, ktorí potrebujú nainštalovanie zdvíhacej plošiny už nebudú potrebovať povolenie od ostatných vlastníkov bytov. Doteraz to možné nebolo a na to doplatil aj pán Eugen, ktorí sa schválenia tohto zákona bohužiaľ nedožil.

Čo si myslíte o týchto zmenách? Čo by ste zmenili vo svojom domovom poriadku Vy?

 

zdroj: www.tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pozor na porušovanie domového poriadku. Od februára sa pravidlá sprísnia! Toto môžete zakázať”