Čínske lekárky si kvôli Korona vírusu holia vlasy. Toto je dôvod

Mesto Wu-chan v strede Číny sa nachádza v apokalyptickom režime, odkedy sa tu objavil nový koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie dýchacích ciest a začal sa šíriť mimoriadne rýchlo. Mesto je už týždeň v karanténe, ktorá obyvateľom spôsobuje nedostatok potravín a zásob. Tisíce prípadov v meste zaťažujú zdravotnícky systém, pričom sa stavajú dve provizórne nemocnice a zdravotnícki pracovníci prichádzajúci z celej krajiny v snahe udržať krok s týmto ohniskom nákazy.

Tieto fotografie zdravotných sestier, ktoré sa pripravujú na svoju prvú zmenu na oddelení  s pacientmi postihnutými týmto vírusom. Ukazujú rozsiahle prípravy, ktorú musia podstúpiť: ostrihať či dokonca oholiť boky hlavy, aby ich lekárske čiapky mohli úplne priliehať k hlavám. Ďalšie fotografie ukazujú všetky postupy, ktoré nasledujú, aby sa zabránilo v šírení nákazy od pacientov.

Sestry si navzájom strihajú vlasy a pripravujú si ochranné vybavenie pred koronavírusom

                                                   Astroboys2019

                                                   Astroboys2019

                                                    Astroboys2019

                                                         Astroboys2019

Koronavírusy sú skupinou vírusov, ktoré spôsobujú aj bežnú chrípku, ale o niektorých z nich je známe, že spôsobujú závažnejšie ochorenie. Uvádza sa, že nový koronavírus spôsobuje horúčku a respiračné príznaky (kašeľ, ťažkosti s dýchaním), pričom BBC uvádza, že rovnako ako u väčšiny koronavírusov, aj tento predstavuje najvyššie riziko komplikácií, ako je pneumónia u starších ľudí a u pacientov s nízkou imunitou. Väčšina ľudí zomierajúcich na účinky tohto vírusu už mala existujúce chronické zdravotné problémy.

Potom, čo sa oblečú, napíšu si svoje mená na ochranné obleky, aby sa dokázali navzájom identifikovať.

                                                   Astroboys2019

                                                   Astroboys2019

 

Zamestnanci nosia vybavenie, aby zabránili kontaktu vírusu s očami, nosom a ústami

                                                      Astroboys2019

                                                      Astroboys2019

                                                      Astroboys2019

                                                              Astroboys2019

                                                   Astroboys2019

                                                   Astroboys2019

Museli sa ponáhľať do Wu-chanu z celej Číny, aby pomohli v preplnených nemocniciach, kde boli pacienti aj personál videní ako spia na zemi a údajne nosili plienky pre dospelých, aby ušetrili čas a nemuseli sa vyzliekať z pevne prilepených ochranných oblekov.

Obyvateľ Wu-chan, ktorý žije so svojím otcom, povedal, že keď jeho otec ochorel a začal preukazovať typické príznaky koronavírusu, rozhodol sa odpočívať, ale po štyroch dňoch choroby ho 40-stupňová horúčka prinútila vyhľadať lekársku pomoc. V tom čase už bola väčšina nemocníc v meste zaplnená frontami ľudí, ktorí čakali vonku aj niekoľko hodín. Muž hovorí, že trvalo ďalšie dva dni, kým jeho otca prijali do nemocnice, kde bol liečený ďalšie tri dni. Teraz sa už našťastie zotavuje. Toto preťaženie, ktoré sťažuje prijatie nových pacientov, zhoršuje to, čo Číňania označujú za rozsiahlu lekársku nerovnosť. Neprimerané rozdelenie zdrojov a kvalifikovaných zdravotníckych pracovníkov do nemocníc v bohatších oblastiach vedie k nedôvere miestnych kliník, čo znamená, že ľudia idú priamo do týchto nemocníc.

Prepracovaný zdravotnícky personál dokáže zaspať kdekoľvek.

                                                   Astroboys2019

                                                   Astroboys2019

                                                            Astroboys2019

zdroj : boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čínske lekárky si kvôli Korona vírusu holia vlasy. Toto je dôvod”