Prečo väčšina babičiek dáva viac lásky svojim vnúčatám, ako svojim vlastným deťom

Podľa štúdie je menej pravdepodobné, že vnúčatá, ktoré majú blízky emocionálny vzťah so svojimi babkami, budú mať depresie. Našťastie, babičky majú tendenciu prejavovať veľa lásky svojim vnúčatám, niekedy dokonca viac, ako svojim vlastným deťom. Toto sú dôvody, prečo sa to stáva.

Čím sú ľudia starší, tým viac sú mäkší a zrelší.

TBT photo from this summer Truman and Jude and me on Big Cranberry Love the color coordination

13.2k Likes, 202 Comments – Martha Stewart (@marthastewart48) on Instagram: „TBT photo from this summer Truman and Jude and me on Big Cranberry Love the color coordination“

Ženy sa zvyčajne stávajú babičkami, keď prežijú život plný volieb, víťazstiev a sklamaní. S týmito získanými životnými lekciami majú tendenciu stať sa mäkšími, zrelšími a otvorenejšími na budovanie zmysluplného vzťahu s inými ľuďmi, počnúc ich vnúčatami.

 

Babičky majú rôzne priority.

Keď ste babička, vaše priority sa menia. Vaše deti sú vychované a už sa nemusíte tak snažiť, aby ste im pomohli s ich životom. Zvyčajne tiež máte viac času na trávenie so svojimi vnúčatami, pretože ste už o niečo bližšie k odchodu do dôchodku ako v čase, keď ste boli rodičom. Prípadne už ste na dôchodku a tento čas využívate na to, aby ste svoje vnúčatá naučili, čo viete.

Keď ste s nimi, snažíte sa upútať ich pozornosť, aby si vás zapamätali. Viete, že jediný spôsob, ako to dosiahnuť, je ukázať im bezpodmienečnú lásku.

 

Babičky nie sú také kritické ako rodičia

Pics from Saint’s dinosaur themed birthday party! #family #blessed #saintwest ❤️ #repost @kimkardashian

601.3k Likes, 1,374 Comments – Kris Jenner (@krisjenner) on Instagram: „Pics from Saint’s dinosaur themed birthday party! #family #blessed #saintwest ❤️ #repost…“

Pre deti je zvyčajne ľahké milovať svojich rodičov, pretože s nimi žijú a vytvárajú si medzi sebou silné puto. Avšak rodičia môžu byť niekedy veľmi kritickí, pokiaľ ide o ich deti, čo môže spôsobiť, že obe strany budú frustrované.

Naopak, babičky spravidla svoje vnúčatá netrestajú za zlé správanie, tak ako to robili pri svojich deťoch. Babičky sa vždy snažia byť obľúbené a je známe, že vnúčatá „kazia“ láskou či darčekmi. Je známe, že kritizovanie dajú do úzadia, prípadne ho využijú na svojich deťoch.

 

Pre svoje vnúčatá môžu robiť to, čo pre svoje deti nedokázali

Starí rodičia môžu so svojimi vnúčatami robiť veci, ktoré nikdy nemali šancu robiť so svojimi vlastnými deťmi. Môžu tiež analyzovať to, čo neurobili správne pri svojich deťoch, čo sa emocionálnej stránky týka, a snažia sa to napraviť pri tejto novej generácii. Lásku k svojim vnúčatám vyjadrujú bez akéhokoľvek stresu, zodpovednosti a starostí o to, že sú rodičmi.

 

Úloha babičky je menej komplikovaná a stresujúca.

. My first great grand baby he’s adorable and he’s precious and he came 5 weeks early to meet me 🐳. @dakotadog808 Nothing more beautiful or inspiring than the birth of a new baby A new Generation Of Chapman’s you will be an amazing father I’m very proud of you 🐬🍼congratulations @lelandbchapman on the birth of your first Grand baby . it just gets better @wgnamerica @dogsmostwantedtvshow #dogsmostwanted

81k Likes, 2,967 Comments – Beth Chapman (@mrsdog4real) on Instagram: „. My first great grand baby he’s adorable and he’s precious and he came 5 weeks early to meet me 🐳….“

Rodičia sú zvyčajne zodpovední za poskytovanie základných potrieb a vzdelania, takže babičky už túto úlohu nemajú. Hoci úloha babičky je taktiež dôležitá, nemajú už také povinnosti ako rodičia. Ich úloha je viac zameraná na poskytovanie emocionálnej podpory a vedenie svojich vnúčat.

Prejavuje vám vaša babička bezpodmienečnú lásku? Podeľte sa s nami o svoje príbehy v komentároch!

 

zdroj:brightside.com