Reklama na kávu v ktorej sa bozkávajú dve lesbičky rozdelila ľudí na 2 tábory

V posledných rokoch je LGBTQ+ komunita rozoberaná po celom svete. Jeden tábor členov komunity plne podporuje, iní zas považujú týchto ľudí a ich správanie za niečo nesprávne či amorálne. No svet reklamy si z toho ťažkú hlavu nerobí a reklamy, ktoré propagujú posolstvo tejto komunity sú viac než bežné. Rôznym reklamným spoločnostiam alebo priamo firmám je viac než jasné, že takýmto propagovaním spustia vlnu kontroverzie čo k nim priláka viac “zvedavých očí” ale aj kritikov. Naopak LGBTQ+ komunita takto získava vo svete uznanie a pomyselný hlas, ktorým sa snažia priblížiť ich “svet” ľuďom, ktorí ich život nechápu alebo nechcú akceptovať píše portál Startitup.sk.

 

Close-Up Photo of LGBTQ Letters on a Person's Hands

Zdroj: pexels.com

 

Jedným z príkladov je aj reklamný spot na holandskú značku kávy, Douwe Egberts. Ten mala pod taktovkou reklamná firma BBDO Belgium. V reklame je príbeh a tématika veľmi jasná – zakázaná láska. Dve dievčatá sa po príchode domov nebránili vášnivým bozkom a dotykom no vyrušil ich otec jednej z nich. Obe sa rýchlo išli skryť do izby no otec vedel čo sa deje. Preto pozval obe na šálku kávy a celú situáciu si kľudne vysvetlili. Video sa stalo virálne po tom ako uživateľka Twitteru @sapphicticated, ktorá ma iba 3400 followerov, video zdieľala so slovami: “VŠETCI SKLAPNITE A POZRITE SI TÚTO REKLAMU NA KÁVU”.

Douwe Egberts však nie je jedinou značkou, ktorá oslavuje inakosť. Minulý rok firma Everlast predstavila reklamu, ktorej hviezdou je transrodový boxer Patricio Manuel. Sám je jednou z tvárí tejto spoločnosti. U našich južných susedov tak vláda napríklad odsúdila aj reklamu Coca Coly v rámci kampane #loveislove. Na plagátoch boli vyfotené páry rovnakého pohlavia no iba pri tom ako popíjajú tento slávny nápoj. 

Čo si týchto reklamách myslíte Vy?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Reklama na kávu v ktorej sa bozkávajú dve lesbičky rozdelila ľudí na 2 tábory”