Rodičia vysúdili 41 miliónov eur od IKEY po tom, čo ich syna zabila 32-kilogramová komoda

Portál BBC informoval o 41 miliónovom odškodnom od spoločnosti IKEA, ktoré dostane rodina 2 ročného zosnulého chlapca, ktorý prišiel o život pri nehode v jeho vlastnom dome. Podľa dostupných informácií na neho mala spadnúť 32-kilogramová komoda od spomínanej švédskej spoločnosti.

Jozefa Dudeka, len 2 ročného chlapca, usmrtila ešte v roku 2017 komoda tak, že sa udusil. Výška odškodného rodičom ich syna nikdy nevráti, no pomôže im prekonať túto hrôzostrašnú tragédiu. 1 milión dolárov z celkovej sumy odškodného rodina venuje organizáciám, zameraným na ochranu detí pred nebezpečnými výrobkami. Pri tejto nešťastnej komode však neprišiel o život len Jozef. Komoda usmrtila aj ďalšie 2 deti. Spoločnosť stiahla komodu z trhu až po týchto troch incidentoch.

Pád komody mal vyzerať približne takto:

Spoločnosť sa k nehode vyjadrila prostredníctvom sociálnych sietí, kde upozornila na nebezpečnú komodu. Okrem toho hovorkyňa spoločnosti povedala: „Aj keď žiadne vyrovnanie nemôže zmeniť tragické udalosti, ktoré nás sem priviedli, v záujme rodiny a všetkých zúčastnených sme vďační, že tento proces dospel k rozhodnutiu.“ Rodičia sa vyjadrili, že nikdy v živote by im nenapadlo, že len 2 ročné dieťa je schopné zhodiť niekoľko desiatok kilogramov ťažkú komodu.

IKEA Chest and Dresser Recall Press Event

Original Broadcast Date: June 28, 2016. CPSC Commissioner (then Chairman) Elliot F. Kaye holds a press conference regarding the recall of 29 million IKEA che…

Zdroj: refresher.sk