Rodina chorého chlapčeka Riška odmietla Pellegriniho pomoc – nechcú, aby ich syn bol prostriedkom volebnej kampane

Príbehy bojovníkov trpiacich vzácnou chorobou SMA obiehajú celé Slovensko. Jedným z najsilnejších príbehov je príbeh malého Riška, ktorému ostáva len pár týždňou na podanie 2 miliónového lieku z USA, ktorý mu môže zachrániť život. Rodina, priatelia a mnoho Slovákov sa mu rozhodlo pomôcť a finančným darom prispeli na transparentný účet, založený ako zbierka na záchranu života malého chlapčeka.

Rodičia, Mária a Filip Bálintovci, vychovávajú Riška, ktorý trpí svalovou atrofiou 1. typu, ktorá je čiastočne liečiteľná liekom od švajčiarskej firmy za dva milióny eur. Medikament nie je preplácaný slovenskými zdravotnými poisťovňami a pomôcť pri jeho financovaní odmietlo aj ministerstvo zdravotníctva, spolu s premiérom. Rodičia sa po veľkom sklamaní, s akým ich vláda odmietla, dopočula, že s blížiacimi sa voľbami prišiel Pellegrini s návrhom, ktorý im vraj má pomôcť – sľúbil im prevoz do USA.

https://www.facebook.com/RiskoSMA1/photos/a.375152619928339/626063408170591/?type=3&theater

Rodina sa však nenechala oklamať predvolebnými sľubmi a vyhlásila:

Milí priatelia a podporovatelia.

Rozhodli sme sa odmietnuť pomoc ministerstva zdravotníctva a predsedu vlády. Možno si vyslúžime kritiku, ale vedú nás k tomu 2 dôvody.

Na Slovensku máme stovky rodín, ktoré žiadajú preplatiť liečbu pre svoje deti a štát im nepomôže. Bolo by nespravodlivé, keby sme mi pomoc dostali a ostatní nie.

Ten druhý dôvod je politika. Zbierku sme spustili v januári a okrem dobrých ľudí sa o nás nikto nezaujímal. Až teraz pár dní pred voľbami. Nechceme aby si Riškov boj niekto zobral ako volebnú kampaň.

Pred pár dňami nám pomohla Dominika Cibulková, Zdeno Chára a žilinskí futbalisti. Sú to bojovníci s veľkým  a obrovským zmyslom pre fair play. Takto chceme vyhrať nad zákernou chorobou aj my. A verím, že sa nám to s Božou pomocou a pomocou dobrých ľudí podarí. Verím, že nás všetci pochopíte  .

Zároveň vám všetkým, ktorí ste Riška podporili zo srdca ďakujeme. Budeme vám sprostredkovávať Riškov boj aj naďalej a veríme, že ho vyhráme  .
#RiškoDýchaj

 

PODPORIŤ RIŠKA MÔŽETE na tomto odkaze

Čo si myslíte o kroku Riškovej rodiny? Urobili by ste to isté?

https://www.facebook.com/RiskoSMA1/photos/a.375152619928339/626695548107377/?type=3&theater

Zdroj: hitky.sk 

 Facebook/Riško Dýchaj – malý bojovník s SMA1  |  Foto: Facebook/Riško Dýchaj – malý bojovník s SMA1, Peter Pellegrini

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodina chorého chlapčeka Riška odmietla Pellegriniho pomoc – nechcú, aby ich syn bol prostriedkom volebnej kampane”